pizlicka

Za kolik korun ročně se pronajímá zemědělská půda?

Nevíte někdo, za kolik korun ročně lze pronajmout zahradu, na které jsou vsazeny 3 stromy švestek, jeden ořech, keříky rybízu, je tam i malá bouda na nářadí, bez elektřiny a vody, jen na konci zahrady je potok. Možnost maringotky nebo si postavit dřevěnou chatičku. Je to Zlínský kraj, ozval se mi pán a nevím, jakou cenu požadovat, aby byla spokojenost na obou stranách. Zahrada je velká asi 1140 metrů čtverečních. Děkuji.

Nejlepší odpověď
brillant

Podobná vaše otázka. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/za-kolik-kc-rocne-pronajimat-zahradu

Další odpovědi
bolak

Já jsem asi před týdnem čistě náhodou přesně tohle hledal skrze inzertní servery na internetu, taky mě zajímala rozloha okolo 1000m\2, a ty ceny tam byly v celku různé, viděl jsem inzeráty za roční nájemné 1000Kč ale byly tam i jiné, kde chtěli 750Kč měsíčně..ono asi záleží na tom proč to ten dotyčnej pronajímá, jestli třeba proto že chce vydělat nějakou kačku, a nebo tam chce prostě nějaké to levné hlídání, aby mu to nikdo nerozkrad, zahrada byla udržovaná, tráva posekaná, atp.. Každopádně pokud se tam dá stavět, a je to tedy i zároveň stavební pozemek, tak jako investice za pronájem je to takřka k ničemu..

Každopádně o konečné ceně pronájmu stejně vždycky nakonec rozhoduje nabídka a poptávka, prostě si dej inzerát, frkni tam nějaký obrovský číslo, a když do 2 týdnů nebude zájemce, tak ho sraž o 30% a tak to dělej každých 14 dnů dokud se někdo neozve. Tak bych to udělal já.

Klaproth

Já pronajímám hektar orné půdy za 3850 Kč/rok a hektar trvalých travních porostů za 1200 Kč/rok.

Všechny potřebné informace najdeš zde: http://www.svaz­vlastnikupudy­.cz/cs/pro-vlastniky/otazky-a-odpovedi/otazky-a-odpovedi.html

zjentek

Za pronájem takové plochy zemědělské půdy v našich končinách ti zemědělec zaplatí cirka 50kč/rok. U tebe jde nejspíš o nezastavěnou plochu pozemku, sloužící zřejmě jako zahrada, což můžeš takto využít a já osobně bych si řekl o 18.000 ročně, abych byl spokojený na obou stranách. V popisovaným případě tam má z čeho čerpat. Možná, kdyby mi nájemník garantoval nutnouči povinnou celoroční údržbu té plochy, tak bych cosi slevil. Ale bacha na ty zemědělce a jejich mazané smlouvy na zemědělskou, neboli ornou půdu- takovej ti to tam celé zorá! A pokud tam dotyčný bude chtít skladovat nějakou techniku, hydrauliku, nedejbože cokoli s olejem a sajrajtama, chtěj mnohem více peněz, třeba 50tis./rok a více.