Avatar uživatele
pizlicka

Za kolik korun ročně se pronajímá zemědělská půda?

Nevíte někdo, za kolik korun ročně lze pronajmout zahradu, na které jsou vsazeny 3 stromy švestek, jeden ořech, keříky rybízu, je tam i malá bouda na nářadí, bez elektřiny a vody, jen na konci zahrady je potok. Možnost maringotky nebo si postavit dřevěnou chatičku. Je to Zlínský kraj, ozval se mi pán a nevím, jakou cenu požadovat, aby byla spokojenost na obou stranách. Zahrada je velká asi 1140 metrů čtverečních. Děkuji.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? bolak, zjentek před 2660 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Podobná vaše otázka. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/za-kolik-kc-rocne-pronajimat-zahradu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Já jsem asi před týdnem čistě náhodou přesně tohle hledal skrze inzertní servery na internetu, taky mě zajímala rozloha okolo 1000m\2, a ty ceny tam byly v celku různé, viděl jsem inzeráty za roční nájemné 1000Kč ale byly tam i jiné, kde chtěli 750Kč měsíčně..ono asi záleží na tom proč to ten dotyčnej pronajímá, jestli třeba proto že chce vydělat nějakou kačku, a nebo tam chce prostě nějaké to levné hlídání, aby mu to nikdo nerozkrad, zahrada byla udržovaná, tráva posekaná, atp.. Každopádně pokud se tam dá stavět, a je to tedy i zároveň stavební pozemek, tak jako investice za pronájem je to takřka k ničemu..

Každopádně o konečné ceně pronájmu stejně vždycky nakonec rozhoduje nabídka a poptávka, prostě si dej inzerát, frkni tam nějaký obrovský číslo, a když do 2 týdnů nebude zájemce, tak ho sraž o 30% a tak to dělej každých 14 dnů dokud se někdo neozve. Tak bych to udělal já.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Já pronajímám hektar orné půdy za 3850 Kč/rok a hektar trvalých travních porostů za 1200 Kč/rok.

Všechny potřebné informace najdeš zde: http://www.svaz­vlastnikupudy­.cz/cs/pro-vlastniky/otazky-a-odpovedi/otazky-a-odpovedi.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Za pronájem takové plochy zemědělské půdy v našich končinách ti zemědělec zaplatí cirka 50kč/rok. U tebe jde nejspíš o nezastavěnou plochu pozemku, sloužící zřejmě jako zahrada, což můžeš takto využít a já osobně bych si řekl o 18.000 ročně, abych byl spokojený na obou stranách. V popisovaným případě tam má z čeho čerpat. Možná, kdyby mi nájemník garantoval nutnouči povinnou celoroční údržbu té plochy, tak bych cosi slevil. Ale bacha na ty zemědělce a jejich mazané smlouvy na zemědělskou, neboli ornou půdu- takovej ti to tam celé zorá! A pokud tam dotyčný bude chtít skladovat nějakou techniku, hydrauliku, nedejbože cokoli s olejem a sajrajtama, chtěj mnohem více peněz, třeba 50tis./rok a více.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada