nyjono

Za jak dlouhou dobu je vhodné jíst po něčem, co se užívá na lačno?

Víme, že nejlepší je užívat Actimel ráno na lačno. Jak dlouho ale po užití nejíst pro optimální účinek?

Nejlepší odpověď
annas

U bylinkových extraktů, které beruuž dlouho a střídám je, , se doporučuje je brát nalačno 1/2 hodiny před jídlem., nebo 1/2 hodinu po jídle. Laktobacily pak podle doporučení na lékopisu pak během jídla.

Actiomel bych vypila asi 1/2 hodiny ráno před jíídlem. Ale je možné Actimel brát i během dne mezi jídlem. – viz iodkaz.

Něco zde
K dosažení optimálního účinku je vhodné pít alespoň jeden Actimel denně, nejlépe každé ráno na lačný žaludek. Tak mohou živé kultury příznivě působit ve tvém těle po celý den. Je však možné dát si Actimel kdykoliv v průběhu celého dne.

https://actimel­.cz/frequently-asked-questions/kdy-pit-actimel/

Další odpovědi
da ny

Já vím, že Actimel bych už nikdy nevzala do úst. Může po nějakém čase poškodit slinivku (už před lety publikovala své pozorování slovenská lékařka). Od Da*one mi nesmí nic do nákupního koše či do lednice ;D
Léky, které se mají užívat na lačno (hormony ŠŽ, helicid/omeprazol apod.) mají mít ideálně od sebe asi 20 minutový odstup (až půl hodiny). Mezi prvním jídlem, od posledního užitého léku, je vhodný stejný časový odstup.

Rokio

Pokud jdeš na odběr krve, tak po odběru můžeš zase jíst. Konzumovat potraviny také můžeš po darování krve.

Filip84

Pokud jde o léky, obvykle na lačno znamená, že si ty léky vezmeš těsně před dalším jídlem. Prostě snídáš, obědváš a večeříš, tak si před tím jídlem vezmeš ten lék, a pak jdeš bagrovat.

Jsou léky, u kterých je to jinak, že třeba jako můžeš jíst až 1/2 hodiny, hodinu po tom atp. Najdeš to v compendiu, souhrnné informaci o léčivém přípravku, které najdeš na stránkách SÚKLu, a u magistraliter receptur to najdeš v českém lékopisu. Měl by Tě na to upozornit lékař i lékárník, který Ti léčivo vydává.

U prebiotik, probiotik, lhostejno, zda jsou ve formě nějakého nápoje, capsulí gelatiniae, nebo něčeho jiného: potřebuješ je dostat do střev a potřebuješ, aby Ti je v těch střevech nezmordovala antibiotika. Takže, pokud neužíváš antibiotika, nebo nepiješ srací vodu etc., no tak si ho ber těsně před jídlem. Nápoj je nápoj, vypít to můžeš před jídlem, po jídle, při jídle, zpravidla to nemá na to vliv. Pozor ale na přírodní antibiotika – rod alliae – česnek, pór, všecky cibule. Není to, samozřejmě, jak když si vezmeš penicillin, ale část těch bakterií Ti to zmorduje. Takže odestup, jako při antibiotikách, ale stačí kratší doba.

Odestup při ATB je doporučovaný alespoň 2 hodiny. Normální však je, dneska, že máš ATB co 8, či 12 hodin, že. No, tak si vezmeš antibiotikum, za čtyři hodiny probiotikum, pak antibiotikum, za čtyři hodiny probiotikum, a tak pořád dokola. Nebo antibiotikum, za 6 hodin probiotikum, pak za dalších 6 hodin antibiotikum, a tak pořád dokola.

nyjono

da ny, v tom případě by bylo vhodné tvé tvrzení něčím podložit.

nyjono

Rokio, co do toho pleteš odběry krve? Jak to souvisí s dotazem?