Avatar uživatele
Velbloud

Za jak dlouho se stane zajíc soběstačným?

V trávě jsem našel malého zajíčka, který sotva uměl chodit (Často mu ulítla noha). Říkal jsem si, že vedle velmi frekventované cesty těžko zaječice své dítě porodí, nebo donese. Bojím se o jeho úhyn a proto se ptám, za jak dlouho se stane zajíc soběstasčným a bude moct spásat trávu?
Doplňuji:
Nevzal jsem ho vůbec do ruky. Ale předtím ho tam ošmatávala nějaká parta.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář před 4747 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
michael69

To jste udělal kardinální chybu,že jste ho vzal.Zaječice mohla být opodál.Zaječí děti mají tvrdý život.Zaječice je rodí téměř na holou zem(s hnízdem se moc nepáře) a poměrně brzy je opouští.Brzy se osamostatňují.Proto v porovnání s králíkem čerstvě narozený zajíček už má srst a vidí.Také brzy přižírají trávu.V domácím prostředí je zajíček schopen přijímat vlažné mléko z kapátka.S při­bývajícími dny(týdny) se však stává agresivnější.Ner­vózně reaguje na lidský dotek a dokáže bolestivě kousnout.Občas může být vyjímečně krotký i jako starší,ale pořád to bude nevyzpytatelné divoké zvíře.Pokud někdo uvidíte malého zajíčka jak se batolí na louce,nechte ho být.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek