Z jakého důvodu mají města nebo obce partnerská města?

Např. Seznam partnerských měst Miami:

◾Maroko Agadir, Maroko
◾Jordánsko Ammán, Jordánsko
◾Itálie Asti, Itálie
◾Kolumbie Bogotá, Kolumbie
◾Argentina Buenos Aires, Argentina
◾Bolívie Cochabamba, Bolívie
◾Japonsko Kagošima, Japonsko
◾Čínská republika Kao-siung, Tchaj-wan
◾Peru Lima, Peru
◾Španělsko Madrid, Španělsko,
◾Nikaragua Managua, Nikaragua
◾Kostarika Montes de Oca, Kostarika
◾Španělsko Murcia, Španělsko
◾Francie Nice, Francie
◾Itálie Palermo, Itálie
◾Panama Ciudad de Panamá, Panama
◾Haiti Port-au-Prince, Haiti
◾Čína Čching-tao, Čína
◾Izrael Ramat ha-Šaron, Izrael
◾Chile Santiago, Chile
◾Dominikánská republika Santo Domingo, Dominikánská republika
◾Bulharsko Varna, Bulharsko
◾Česko Český Krumlov, Česká republika kčemu vůbec mají české,americké,an­glické i německé města nebo obce partnerská města? https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_par­tnersk%C3%BDch_m­%C4%9Bst_v_%C4%8Ces­ku

díky

Nejlepší odpověď
johana 56

Jde o pravidelnou a systematickou spolupráci dvou měst v mnoha oblastech života města (průběžné kontakty, výměna zkušeností a přenos know-how, konzultace, stáže, společné projekty).

Namátkově Brno
https://www.brno­.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/kancelar-marketingu-a-zahranicnich-vztahu/oddeleni-cestovniho-ruchu-a-zahranicnich-vztahu/mezinarodni-vztahy/partnerska-mesta/

Další odpovědi
anonym

Z jediného důvodu. Aby radní měli kam za peníze z městské kasy jezdit na výlety a vykázat to jako pracovní cestu 🙂

Pokud máte pocit že je to žert, zamyslete se nad tím ještě jednou.

Drap

Aby měli partnera a necítili se osamoceni.

ivzez

Myslíte, že sem chodí některý ze zastupitelů Miami
nebo těch partnerských měst?

anonym

toto je třeba oficiální popis partnerského programu měst z turistických stránek nejmenovaného města „Konají se pravidelné výměny oficiálních představitelů města, odborné stáže pracovníků radnic a městských a kulturních organizací. V partnerských městech se při různých příležitostech konají prezentace za účelem propagace města a realizují společné projekty v rámci evropských programů. Organizují se vzájemné výstavy umělců a koncerty orchestrů a pěveckých sborů. Mezi některými středními školami dochází k recipročním návštěvám, rovněž oblíbené jsou skautské výměny.“ … jaký z toho máte při čtení pocit, zní vám to jako práce 🙂 ? ani náhodou.