helples

vztahuje se amnestie na dlužníka výživného?

Vstahuje se amnestie na muže, který na výživném dluží 240000 ,– ; v průběhu let 2006 – 2011 na něj byly podány tři trestní oznámení, byl odsouzen na dva roky, s dluhu nic neuhradil a trest nenastoupil.

Nejlepší odpověď
SengSS

Ne jelikož se vyhnul trestu , kdyby se nevyhnul a třeba jen protáhl soudní řízení tak pak ano ..

Další odpovědi
pepes

Vyhýbání se trestu nemá na amnestii vliv. Pokud dostal 24 měsíců, tak se ho amnestie týká a bude mu trest s největší pravděpodobností prominut. Následně ho ale čeká stíhání za maření. A u výživného se s ním nikdo mazat nebude, takže sedět nejspíš půjde, mohl by mít polehčující okolnost, že by zaplatil dlužnou částku a mohl by dostat podmínku, pokud nemá recidivu. To ale rozhoduje soudce a jak všichni víme, může dostat nějakou feministku a prostě půjde sedět…

Hykam

No já pevně doufám, že NE, alespoň ne na ten dluh, ale když vidím, na co všechno ta amnestie platí…
Doplňuji:
Když každou chvíli čtu, co všechno už propuštění stihli a na koho všechno se vztahuje, tak je mi z celé amnestie na zvracení.