mudrc

význam slova -libero ve sportu

ve všech míčových sportech se používá slovo libero

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem:

Jako libero se v některých sportech označuje specializovaný bránící hráč.

Další podrobnosti

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Li­bero

Další odpovědi
arygnoc

střední obránce s možností volně operovat po hřišti.

anonym

Ve fotbale se jako libero označuje střední obránce, který hraje typicky za ostatními obránci. Také se někdy označuje jako (zadní) stoper. Slouží jako poslední obranná hráz. Liberem bývá technicky dobře vybavený hráč, který je schopen rozehrávat a zakládat útok.Ve volejbale je libero speciálně označený hráč, který plní pouze obranné úkoly. V každém týmu smí být nejvýše jedno libero, pro kterého platí některá speciální pravidla:

Zdroj: wiki

kenyrts

libero-je tak zvaný „volný hráč“

není svázaný žádnými konkrétními úkoly

Drap

Ve fotbale = střední obránce