Avatar uživatele
mojitek

Vysílačka – je zde nějaký fanda přes vysílačky?

Ahoj,je zde nějaký fanda do vysílaček,radi­ostanic atd? Mám doma dvě vysílačky POLMAR BC-5802 i s koženkovým krytem a chtěl bych to prodat,jenže nemůžu se dopátrat ceny. Je to koupený někdy na začátku 90´let v Italii. Nevíte někdo.Díky za info.
Tady nějaké údaje : operating frequency 27 MHz band,power souce 12V DC,input Power HI-4W/LO 2W. Naši to koupili v Itálii někde v bazaru a prodavač říkal,že to byly prý policejní.Je to napájený 10 tužkovejma bateriema/1 vysíačka. Víc o tom nevím,na elektroniku jsem lama :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10 před 2972 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Roman71

Mojitku, existuje od nich nějaké bližší info? Například komunikační pásmo, výkon, dosah, typ baterií a podobně? Určitě by se našel nějaký radioamatér jako já, komu by mohly ještě slušně posloužit :)

Zdroj: Mimochodem jsem vygooglil, že jsou to CB radiostanice pro pásmo 27MHz. No ještě výkon a mají dosah vyšší než současné PMR stanice. Kolik za ně chceš?

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kryšpín

Občanské radiostanice pracují v pásmu krátkých vln okolo 27 MHz, nemohu hanět ale jsou to již veteráni

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mimozemšťan

4W = dost nebezpečný na držení u ucha (hrozí rakovina). Špatnej zastaralej systém s malým dosahem (5 km). Dnešní dělaj 2,5 až 5 km s 0,1Watovým výkonem. Zbav se toho, když to někdo koupí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jáára

kolik to má kanálů? v jakým stavu to je. možná pro zběratele cennost

před 2972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

kanálů myslím 3,rozsah do to bude mít hoooodně velký jak psal Roman.A citlivost bude taky asi dost slušná.Myslím,že s těma novýma se to nedá srovnat,třeba jako nový rádia-člověk na nich nic nechytí, a když tak to chrčí. Mám doma Grundiga ze sedmdesátých let-a to je pecka.Kdyby mi tuhle nespadl na zem,tak to je ještě větší pecka,ted se mi to díky tomu samo zeslabuje a zesiluje,ale jinak čistý zvuk. Ty vysílačky jsou právě v super stavu,tak uvidím jestli se někdo lapí

před 2972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
brillant

Je to ono? http://www.su­bito.it/telefo­nia/radio-cb-polmar-shuttle-bc-5802-coppia-genova-121773832.htm

před 2972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

jj,to jsou ony.Ale viděl jsem je i za 120 éček jinde

před 2972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

Romane,ten odkaz nefunguje.

před 2972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

jo, já vím. mělo to být do dodatku a ne do odkazu :(

před 2972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

ted jsem měřil anténu -a má 141 cm v maximálním povytažení. Tělo je celé z ocelového plechu,jo jo,stará poctivá práce :D
Kryšpín: já vím,ale právě proto budou cennější.Nakonec jsem to vygooglil a na bazaru je za tyhle zatím částka nabízena za ně 120 Euro

před 2972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

120Euro za kus nebo za pár? Mimochodem s tou anténou se dá skoro chodit na ryby :D

před 2972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

ježiš já nevím,musím to zjistit,ale myslím že za pár

před 2972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

No na dva Watty udělají ty stanice slušné 30–50km spojení, osobní zkušenost :) Mám jednu starou Allamat „ručku“ CB 27MHz 4/1W a s tím se dělaly panečku spojeníčka! Jinak s deseti tužkovkami slušná osobní zbraň, která dokázala stáhnout kalhoty i přes zapnutý pásek :D

před 2972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

:DD

před 2972 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

😁 😁 😁 😁 😁

před 2972 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek