mojitek

Vysílačka – je zde nějaký fanda přes vysílačky?

Ahoj,je zde nějaký fanda do vysílaček,radi­ostanic atd? Mám doma dvě vysílačky POLMAR BC-5802 i s koženkovým krytem a chtěl bych to prodat,jenže nemůžu se dopátrat ceny. Je to koupený někdy na začátku 90´let v Italii. Nevíte někdo.Díky za info.
Tady nějaké údaje : operating frequency 27 MHz band,power souce 12V DC,input Power HI-4W/LO 2W. Naši to koupili v Itálii někde v bazaru a prodavač říkal,že to byly prý policejní.Je to napájený 10 tužkovejma bateriema/1 vysíačka. Víc o tom nevím,na elektroniku jsem lama :D

Nejlepší odpověď
Roman71

Mojitku, existuje od nich nějaké bližší info? Například komunikační pásmo, výkon, dosah, typ baterií a podobně? Určitě by se našel nějaký radioamatér jako já, komu by mohly ještě slušně posloužit :)

Zdroj: Mimochodem jsem vygooglil, že jsou to CB radiostanice pro pásmo 27MHz. No ještě výkon a mají dosah vyšší než současné PMR stanice. Kolik za ně chceš?

Další odpovědi
Kryšpín

Občanské radiostanice pracují v pásmu krátkých vln okolo 27 MHz, nemohu hanět ale jsou to již veteráni

Mimozemšťan

4W = dost nebezpečný na držení u ucha (hrozí rakovina). Špatnej zastaralej systém s malým dosahem (5 km). Dnešní dělaj 2,5 až 5 km s 0,1Watovým výkonem. Zbav se toho, když to někdo koupí.

jáára

kolik to má kanálů? v jakým stavu to je. možná pro zběratele cennost

mojitek

kanálů myslím 3,rozsah do to bude mít hoooodně velký jak psal Roman.A citlivost bude taky asi dost slušná.Myslím,že s těma novýma se to nedá srovnat,třeba jako nový rádia-člověk na nich nic nechytí, a když tak to chrčí. Mám doma Grundiga ze sedmdesátých let-a to je pecka.Kdyby mi tuhle nespadl na zem,tak to je ještě větší pecka,ted se mi to díky tomu samo zeslabuje a zesiluje,ale jinak čistý zvuk. Ty vysílačky jsou právě v super stavu,tak uvidím jestli se někdo lapí

brillant

Je to ono? http://www.su­bito.it/telefo­nia/radio-cb-polmar-shuttle-bc-5802-coppia-genova-121773832.htm

mojitek

jj,to jsou ony.Ale viděl jsem je i za 120 éček jinde

mojitek

Romane,ten odkaz nefunguje.

Roman71

jo, já vím. mělo to být do dodatku a ne do odkazu :(

mojitek

ted jsem měřil anténu -a má 141 cm v maximálním povytažení. Tělo je celé z ocelového plechu,jo jo,stará poctivá práce :D
Kryšpín: já vím,ale právě proto budou cennější.Nakonec jsem to vygooglil a na bazaru je za tyhle zatím částka nabízena za ně 120 Euro

Roman71

120Euro za kus nebo za pár? Mimochodem s tou anténou se dá skoro chodit na ryby :D

mojitek

ježiš já nevím,musím to zjistit,ale myslím že za pár

Roman71

No na dva Watty udělají ty stanice slušné 30–50km spojení, osobní zkušenost :) Mám jednu starou Allamat „ručku“ CB 27MHz 4/1W a s tím se dělaly panečku spojeníčka! Jinak s deseti tužkovkami slušná osobní zbraň, která dokázala stáhnout kalhoty i přes zapnutý pásek :D

mojitek

:DD

briketka10

😁 😁 😁 😁 😁