maruska30

Vyřeší se dluhy rozvodem?

Dobrý den,mám dotaz, uvažuji o rozvodu s manželem, hlavním důvodem je jeho několikaleté neřešení svých dluhů z podnikání. Manžel je nezaměstnaný, není veden na ÚP, neplatí si sociální ani zdravotní pojištění, nadělal dluhy z podnikání, za což má několik exekucí, kt. nesplácí. Já jsem trvale zaměstnaná a mám srážky ze mzdy za manželovy dluhy. Můj první dotaz zní, budou manželovi vůbec stanoveny alimenty na naše 2 děti, když je nezaměstnaný? Druhý dotaz zní, vyřeším rozvodem alespoň částečně jeho dluhy? Chápu, že když vznikly za manželství, tak se z nich nevyvážu úplně, ale nerada bych se rozvedla a pak za manžela vše splácela, dojde k rozdělení půl na půl jako je to u majetku? Moc děkuji za odpověď.

Odpovědi
Drap

Alimenty budou přiznány v případě že má takový příjem, že kromě životního minima mu na ně bude zbývat. Za dluhy které vznikly v době manželství jsi zodpovědná i ty. Všechny další dluhy po zániku manželství jsou jen jeho. V případě, že nemá žádný příjem a ty vyděláváš, se může stát, že ti bude po rozvodu stanovena vyživovací povinnost vůči manželovi.

Stingo

Z toho mrazi. Já se snad rozvedu preventivne…

mosoj

Podle nového OZ je manžel zodpovědný nejen za dluhy které vznikly za dobu trvání manželství, ale i za dluhy které vznikly druhému manželovi i před vznikem manželství !! v plném rozsahu !!

Kdo nevěří snadno si to může v příslušném OZ najít.
Je to prasárna největšího kalibru.