Vyplatí se kupovat Baťův domek?

Zdravím, dostal jsem nabídku na koupi baťovského domku za přijatelnou cenu, i když je to prodej od soukromých majitelů a ne od RK, tímto bych se rád zeptal, jestli tu není někdo, kdo je majitel baťovského domku nebo aspoň poradil, jestli se vyplatí, nebo nevyplatí ho kupovat, děkuji. Podle majitelů baťovských domků to je rarita se stoupající cenou. Bohužel na nový byt ani dům finance nemám. Zdroj fotky: http://www.mu­otrokovice.cz/

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Jestli se vyplatí nevím , neznám nabídku jiného bydlení ,
ale
Baťovské domky jsou stavěné již od roku 1915 a to s životností 30 let, že se v nich bydlí dodnes je docela zázrak ,
jinak většina čtvrdomků a půldomků má dost stísněné prostory , v kuchyňce se sotva otočíte a normální cena Batovských půldomků 3 +1 je kolem 1,5 milionu v klasickém stavu , za pěkný opravený, památkáři odsouhlasený spravený půldomek klidně i 3 miliony ,
více třeba zde – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_fun­kcionalistick%C3%BDch_st­aveb_ve_Zl%C3­%ADn%C4%9B

Další odpovědi
Smlouvyzdarm

Samozřejmě každý dům může mít nějaké neduhy, ale snad nejsi tak hloupý a nekoupíš si něco co si neprohlédneš a navíc to přece není otázka jen Baťova domku. Navíc každou vlastnost si můžeš ve smlouvě vymínit (třeba neteče střecha, kliky jsou ze zlata – žádná mosaz…..) Myslím, že dotaz zněl spíše obecně. Vidím tady dva, tři hlavní problémy. Do všeho budou kecat památkáři, což může být velkou komplikací (kdo zažil ví..). Druhý problém je síla stěn – často jen 30 cm zdiva z plné cihly. Nevím, ale už v roce 1990 bylo ke splnění normy třeba 80 cm cihelného zdiva (myšleno plná cihla). A zateplit? …..a co na to památkáři? To co ušetříš na koupi utratíš v následujících pěti deseti letech na topení. Navíc co dopravní obslužnost? Budeš mít kde parkovat? A dostaneš se ke svému domu? Spousta uliček je tak úzkých…….. Opravdu těžká volba, ale já bych do toho nešel. Raději ať si to výhodně koupí nějaký pomatený památkář … ten by jistě ocenil např. i původní nátěr oken nebo i jiné, dnes již přežité vychytávky.

autacek

Tak předně na obrázku je půldomek, dobré je také přesně vědět co kupuješ a jací jsou sousedé.

A o tom jestli se to vyplatí, to si musí zvážit plusy a mínusy každý sám.

Drap

Většina těch domků je od vzniku nějakým způsobem již upravována. Každý bude jiný. Nelze takto odpovědět. Musíš prohlédnout a zjistíš, co bude třeba upravit.