lota

Víte, že dnes je Popeleční středa? A je tu někdo, kdo začíná držet půst (masopust)?

Období zábavy v rámci masopustu končí a dle tradice začíná postní doba (více tu: https://www.pro­detox.cz/maso­pust-hodovani-ocista/). Dodržuje dnes ještě někdo tradice? Chystáte se na půst, maso půst nebo nějakou formu (před)jarní očisty? Jenom pro ujasnění – já ano, tak jsem zvědavá, kolik podobných „bláznů“ se najde.:-)

Odpovědi
Mc Merkurion

… jo, vím, nemám důvod držet půst, proč se budu ochuzovat o to nejlepší? …

anonym

Nepatřím mezi ty pro které je zrovna slovo „tradice“ důvod přikládat něčemu váhu. Znáte to, když někdo už nemá čím argumentovat a ukončí své snažení frází „ale je to tradice, a ty se musí dodržovat!“ je to pro mne spíš signál opačný.

Ze své praxe vím, že co je tradiční má smysl spíš přehodnotit, protože se toho obvykle držím bezdůvodně a pokud kdy tradice měla svůj smysl ve své době, ten už dnes nemusí být dávno aktuální – zvláště ne v zemi, která náboženství jako takovému většinou žádnou významnou váhu nepřikládá.