Elk

Víte o někom, kdo byl pokutován za telefonování za jízdy?

Doplňuji:
Andre5000 : Tak toho, že můj kámoš – já jsem seděl vedle – nedal přednost a hned se za ním otočili policajti, jsem byl osobně svědkem a měl to za 2000 kč. Body si už nepamatuju.

Nejlepší odpověď
cukrar

Ano, vím o někom.

Za držení hovorového zařízení jsou VŽDY 2 body.
(při řízení vozidla v rozporu s § 7 odst. 1 písm. c) drží v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení)

Další odpovědi
arygnoc

no, zákony sú, aby sa dodržiavali.
niekomu sto stačí povedať, niekto si to pochopenie musí zaplatiť.

myslím, že už nebude za jazdy telefonovať.

badisko

ne

anonym

Ano – vzhledem k tomu, že to byla holka, pak za 500,– bez bodů…
😉

Funna

znám…ptáš se, jako kdyby pokutu za telefon dostal jen tvůj kámoš a už nikdy nikdo jiný…

Reezo

Telefonování za jízdy není přestupek. Přestupek je to tehdy, když daný přístroj držíte v ruce. Pokud budete telefonovat se zapnutým reproduktorem a budete držet telefon v ruce, né přímo u ucha, tak je to také přestupek.

Andre5000

To je stejná otázka, jako kdybyste se ptal, zda byl někdo pokutován za to, nedal chodci na přechodu přednost.