terry

Videokamera do auta. Máte zkušenosti? Můžete některou doporučit? Díky.

Doplňuji:
Díky za info.
Napadlo mě to po shlédnutí čísti zpráv, kdy do zaparkovaného auta nacouval řidič, který byl evidentně totálně na šrot o odjel.
Často jezdím, tak bych se ráda trochu chránila, v rámci možností.
Jak dlouhá je cca ta smyčka? To by asi bylo lepší.
A také přemýšlím, jakou cenovou kategorii volit. Jsou docela velké rozdíly. Značku netuším vůbec.
Dík.

Nejlepší odpověď
venkovan

Doporučit – to záleží na autě do kterého bude nainstalována. Nicméně jsou dvě základní varianty. Kamera bude v autě prakticky trvale, vyndána bude jen když bude potřeba doložit záznam nebo něco zajímavého stáhnout. Tady bych dal přednost záznamové smyčce. A nebo kamera kterou budeš neustále prohlížet a stahovat záznamy. Tady bych byl pro nějakou velkokapacitní kartu. A snad ještě kvalitní rozlišení HD, GPS a stabilizátor obrazu.

Další odpovědi
anonym

Videokamera je v současnosti docela dobrý nápad na piráty na silnicích. Má však svá pravidla. Měla by být umístěna jen v předu a to z jednoduchého důvodu. V autě předemnou jsou vidět siluety osob, pokud by byla umístěná vzádu, už by se mohlo jednat o porušování soukromí. Takže dozadu ne!
videokamera dopomohla ke stíhání policistů, kteří na přechodu pro chodce porazili při couvání maminku s kočárkem a po řidiči, který se jich zeptal zda to budou řešit chtěli doklady od vozidla. Policisté nic neřešili, nyní řeší je Inspekce a kamera je dobrý důkaz.

Jikra

Na odkazu jsou základní informace o tkz. černých skříňkách. Dole na stránce je i odkaz na nějaké jejich typy. Jinak třeba na www.Zboží.cz je kamer hafo i s technickými daty. Mám no name z Číny za 1000,– v tkz.malém HD rozlišení a dá se na to koukat i na 125cm plazmě a to i na záběry z nočního provozu.
Smyčka může být podle modu(kvality záznamu) a kapacitě karty (až 32GB) dlouhá i 12hod.

Zdroj: http://cerne-skrinky.huter­mann.com/

Elk

Mně stačí, když používám občas telefon zastrčený do pouzdra ve stínítku spolujezdce. Jako zajímavost je to fajn a vystačí na dlouhou dobu, ale přímo kameru na palubovku jsem neviděl.

terry

Ten telefon určitě vyzkouším. Dobrý tip. Díky.