Shef

Vhodná obuv a oblečení na Parkour?

zdravím,můj synovec by se chtěl věnovat sportu zvaný Parkour,pokud se to dá označit za sport,snažil jsem se najít nějaké info na netu,ale nic moc,zajímaá mě jaké oblečení a hlavně obuv je pro tenhle druh aktivity vhodný,nemá s tím někdo z vás zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Parkour lze jezdit na koni, dělat ho se psem. Na každý tento sport je vhodné jiné oblečení. Pokud se ti jedná o parkour v ulicích, tak zkus se podívat sem:
http://parkoou­r.mypage.cz/me­nu/obleceni-na-parkour

Další odpovědi
anonym

Osobní zkušenosti sice moc nemám, jen trochu „street“ na kole, ale myslím, že by měla stačit jakákoliv qalinější sportovní obuv a pohodlné sportovní olečení kvůli jisté flexibilitě.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=L81CQKre9Zg

SickBreed

Triko (případně teplejší varianta podle počasí) a tepláky. Pohodlné oblečení, ale ne vlající aby se nezachytávalo. Jako obuv něco, co má podrážku která neklouže, jako variantu bych viděl jakékoli boty na skate, nebo prostě cokoli co má přilnavost k povrchům. Dobré jsou i bezprsté ochrané rukavíce pro bezpečnost dlaní – beton dokáže odřít i při sebemenším doteku.

Jako poznámku bych uvedl, že trénovat parkour bez dohledu někoho zkušeného přímo na ulici je hazard se zdravím a doporučil bych tedy nějakou k tomu uzpůsobenou tělocvičnu (s jámou a molitanovými překážkami) a nebo tedy najít někoho, kdo se tomu věnuje i delší dobu a ví s čím by měl a neměl začátečník v počátcích pracovat.

anonym

Ve Sportisimu koupit nějaké niky, a kalhoty? Staré tepláky klidně. Něco pohodlného prostě.