Veřejná služba města Jeseníku

Jsem samoživitelka a mám v péči dvě děti 7.let a 8.let. nyní jsou nemocné a tudíž nemohu vykonávat veřejnou službu 30.hodin měsíčně.Paní na Městském úřadě řekla, že když nebudu chodit vykonávat po dobu nemoci dětí tuto službu, a to i přes to,že to paní doktorka potvrdí, že mi bude snížena peněžitá dávka a to dost citelně.Je to pravda?

Odpovědi
LuciJe

Ano, je. Jste-li nezaměstnaná déle než půl roku, máte nárok pouze na existenční minimum. Toto je možné veřejně prospěšnými pracemi navýšit.