zdenek l

Ve kterém měsíci se sklízí otava?

https://youtu­.be/fIVAlV8YV­F0

Nejlepší odpověď
Pepa25

Jak víte, že to je otava? Osobně bych to typoval na senoseč, tedy první seno, nikoliv až druhé. Je to na horách, takže asi v červnu.

Další odpovědi
Drap

Jak který rok a jak kde. Obecně lze říct, ýe může být od konce června/popřípadě začátek července/ do září. Když je příznivý rok, lze sklidit i druhou, někdy i třetí otavu.

paul1

Holka má páru. Šikovná. Já kosím otavu cca v červenci. Mám i nějakou vojtěšku, ta vydá ještě i třetí kosení. Někde jsem četl, že je lepší kosit večer, tráva má více živin.
Prý to tak dělají ve Švýcarsku. Zkouším to tak dělat také. Trošku hůře se kosí, tráva bývá sušší., ale jde to. Kosím jen po troškách a suším na dvoře na fóliích. Má to výhodu – lépe schne, nepůsobí tu vlhkost ze země a dále pokud je nejisté počasí, tak
v průběhu pár minut mám seno sklizené – natahám ho i s foliemi do posezení a nezmokne.

Zdroj: https://www.o­byvat.cz/kdy-se-sece-otava/

zdenek l

Nebude na videu asi otava.