nikeroska

Včera mi do schránky (obyčejnou poštou) přišla upomínka, na zaplacení dluhu…

Máte někdo s tímto zkušenosti? Pochopila bych, kdyby mi upomínka přišla doporučeně, ale takhle? Nevím zda peníze posílat nebo ne, razítko je okopirované, podpis taky není modrou propiskou… Jedná se o JUDr. Michala Bendu ze společnosti M.B.A a společnost log!call.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokud víš za co dluh je, tak ti doporučuji ho okamžitě zaplatit. Tyto firmy skupují různé dluhy a pak je vymáhají, takže to může být třeba za starou jízdu načerno.
Pokud nevíš za co to je, tak tam zavolej a informuj se. Pokud opravdu dlužíš, zaplať.
Pokud nic nedlužíš, nebo ti neřeknou za co to je, podej trestní oznámení.
Dnes tě musí věřitel před nařízením exekuce informovat o dluhu a poslat ti upomínku. Pokud ve stanovené lhůtě nezaplatíš, podá žalobu nebo požádá o platební rozkaz a na jeho základě je nařízená exekuce. Všude jsou krátké lhůty, tak to řeš ihned.

Další odpovědi
Kolmon

V dopise by se mělo psát za co dlužíš, pokud ten dluh opravdu máš tak bych ho zaplatil, pokud jen někdo zkouší náhodně rozesílat dopisy a čeká kdo zaplatí tak bych to předal Policii ČR

marci1

Vypadá to na podvod. Na netu je více takovýchto diskusí ohledně JUDr. Michala Bendy.

Zdroj: http://www.emi­mino.cz/disku­se/podvodnici-z-loyal-brokers-guard-95787/

Reezo

Zavolejte tam a informujte se, čeho by se měl týkat dluh. poté bych se rozhodl, jestli to řešit dále, nebo ne.