Malvína

Užíváte doplňky stravy nebo vitamíny? Které?

A pozorujete jejich účinky?

Nejlepší odpověď
anonym

Neužívám.V lednu jsem si koupil tablety vitamínu C a D.Měl jsem jen po jedné tabletě a zbytek se mi válí v šuplíku.Místo céčka jsem jedl doma nakládané zelí a nyní místo syntetického D přijde sluníčko.:-)

Další odpovědi
Nassin

Dlouhodobě mám problémy s křečemi. Použil jsem několik druhů doplňků, které nejsou vázány na lékařský předpis a… bez efektu. Co mi pomáhá poslední dobou tak je Magnosolv,

který mi předepsala paní doktorka. Užívám jej asi 3 měsíce a můžu potvrdit, že od poloviny léčby jsem nedostal žádnou křeč. Uvidíme, co bude dál.

Tak jsem ten Magnosolv přecenil. Včera v noci křeče v nártech, dnes při obědě křeče prstů, a to taková, že jsem se nemohl najíst i levou rukou.

Kepler

Čaj ze slivoně africké, nebo její výtažek v tobolkách, to jediné mi pomohlo podstatně zmírnit potíže se zvětenou prostatou. Pak taky ostropestřec – zmírnil mi cukrovku – glykemie poloviční.

da ny

Ano, používám asi 10 let, průběžně, nárazově, v pravidelných intervalech (1 nebo 2× v roce, některé čtvrtletně). Jak je třeba. Užívám ty, které potřebuji, aby nedošlo (opět) k deficitu.
Účinky mám potvrzené laboratorně, pocitově, zlepšením zdravotního stavu.
Vymizení nebo zklidnění některých obtíží (alergie, migréna, únava, lupénka).
Zmizely bolesti kloubů, páteře, záněty, cysty i metastáza. Spím jako nemluvně.
Atd. atp. Když se člověk pídí po tom, jak na to, jak si pomoci a co kdy s čím ano,
s čím ne. Co pořídit a kde, není je to účinné a velmi dostupné.

V lékárně zvažuji, co pořídit. Výrobci dokáží namixovat do jedné tablety
prvky a vitamíny, které se nemají užívat současně. To je bez efektu, vyhozený peníz.
Např. Vit. A s E – nikdy dohromady (s časovým odstupem), stejně tak se neužívá
současně Zn s Mg, selen se zinkem atd. (bohužel na trhu časté).
Pro správné přisvojení v lidském těle jsou potřební někteří pomocníci, bez nich
(/při jejich deficitu), se žádaný efekt nedostaví.

Ametyst

Ano, užívám hlavně minerály, ale žádný uhličitan vápenatý. Vitaminy jím sezónně, protože není nad domácí ovoce. V lékárně koupím jedině B-komplex. Neužívám žádné léky a když cítím, že na mě leze viróza nebo bolest v krku, vynechám cukr, bílé pečivo, a s trochou disciplíny v jídle to zvládám.

elkon

Soubor vitamínů Hořčík, zinek, vápník. Dále Rybí olej Blue Care, vitamín D3, vitamín C, s postupným uvolňováním, tinkturu Rozrazil lékařský. Některé pravidelně, některé nárazově.

walerianecek

Já so hodně potrpím u těch doplňků stravy na složení. Kupuju si produkty od senzamedical. Ty mi vyhovují nejvíc a doporučuju.

Kajolka

Ahoj, jaké prostím doplňky na posílení imunity od nich bereš?

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Malvína

da ny – Ano, tento problém vnímám také. Zrovna dnes jsem šla do lékárny pro vápník a hořčík. Bylo mi doporučeno koupit si jít namixované tablety, což jsem nechtěla. Lékárníce mě upozornila (jako vždy), že doplňky dávkovat s odstupem minimálně dvou hodin. A pokaždé návštěvě přemýšlím, proč to mixují, když se to pak vzájemně “ruší”.

Malvína

Oprava – již, po každé návštěvě.
Ach jo, dnes mi to psaní nejde 🙂

Malvína

*pro vápník a železo. Opravuji se!