Avatar uživatele
Malvína

Užíváte doplňky stravy nebo vitamíny? Které?

A pozorujete jejich účinky?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? da ny, Ametyst, Nassin, Karolajn, Viktorie II. před 1180 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Neužívám.V lednu jsem si koupil tablety vitamínu C a D.Měl jsem jen po jedné tabletě a zbytek se mi válí v šuplíku.Místo céčka jsem jedl doma nakládané zelí a nyní místo syntetického D přijde sluníčko.:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nassin

Dlouhodobě mám problémy s křečemi. Použil jsem několik druhů doplňků, které nejsou vázány na lékařský předpis a… bez efektu. Co mi pomáhá poslední dobou tak je Magnosolv,

který mi předepsala paní doktorka. Užívám jej asi 3 měsíce a můžu potvrdit, že od poloviny léčby jsem nedostal žádnou křeč. Uvidíme, co bude dál.

Tak jsem ten Magnosolv přecenil. Včera v noci křeče v nártech, dnes při obědě křeče prstů, a to taková, že jsem se nemohl najíst i levou rukou.

Upravil/a: Nassin

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Čaj ze slivoně africké, nebo její výtažek v tobolkách, to jediné mi pomohlo podstatně zmírnit potíže se zvětenou prostatou. Pak taky ostropestřec – zmírnil mi cukrovku – glykemie poloviční.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ano, používám asi 10 let, průběžně, nárazově, v pravidelných intervalech (1 nebo 2× v roce, některé čtvrtletně). Jak je třeba. Užívám ty, které potřebuji, aby nedošlo (opět) k deficitu.
Účinky mám potvrzené laboratorně, pocitově, zlepšením zdravotního stavu.
Vymizení nebo zklidnění některých obtíží (alergie, migréna, únava, lupénka).
Zmizely bolesti kloubů, páteře, záněty, cysty i metastáza. Spím jako nemluvně.
Atd. atp. Když se člověk pídí po tom, jak na to, jak si pomoci a co kdy s čím ano,
s čím ne. Co pořídit a kde, není je to účinné a velmi dostupné.

V lékárně zvažuji, co pořídit. Výrobci dokáží namixovat do jedné tablety
prvky a vitamíny, které se nemají užívat současně. To je bez efektu, vyhozený peníz.
Např. Vit. A s E – nikdy dohromady (s časovým odstupem), stejně tak se neužívá
současně Zn s Mg, selen se zinkem atd. (bohužel na trhu časté).
Pro správné přisvojení v lidském těle jsou potřební někteří pomocníci, bez nich
(/při jejich deficitu), se žádaný efekt nedostaví.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Ano, užívám hlavně minerály, ale žádný uhličitan vápenatý. Vitaminy jím sezónně, protože není nad domácí ovoce. V lékárně koupím jedině B-komplex. Neužívám žádné léky a když cítím, že na mě leze viróza nebo bolest v krku, vynechám cukr, bílé pečivo, a s trochou disciplíny v jídle to zvládám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Soubor vitamínů Hořčík, zinek, vápník. Dále Rybí olej Blue Care, vitamín D3, vitamín C, s postupným uvolňováním, tinkturu Rozrazil lékařský. Některé pravidelně, některé nárazově.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
walerianecek

Já so hodně potrpím u těch doplňků stravy na složení. Kupuju si produkty od senzamedical. Ty mi vyhovují nejvíc a doporučuju.

Avatar uživatele
Kajolka

Ahoj, jaké prostím doplňky na posílení imunity od nich bereš?

Avatar uživatele
Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1031 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Malvína

da ny – Ano, tento problém vnímám také. Zrovna dnes jsem šla do lékárny pro vápník a hořčík. Bylo mi doporučeno koupit si jít namixované tablety, což jsem nechtěla. Lékárníce mě upozornila (jako vždy), že doplňky dávkovat s odstupem minimálně dvou hodin. A pokaždé návštěvě přemýšlím, proč to mixují, když se to pak vzájemně “ruší”.

před 1180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Malvína

Oprava – již, po každé návštěvě.
Ach jo, dnes mi to psaní nejde 🙂

před 1180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Malvína

*pro vápník a železo. Opravuji se!

před 1180 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek