Rocky

Územní plán

Prosim Vás , najdu někde na internetu, jak má vypadat žádost o změnu územního plánu na výstavbu RD.
Strašně moooc děkuji

Nejlepší odpověď
tom004

No,to je běh na hodně dlouhou trať.Tady je obecný postup.

http://www.chras­tava.cz/uzemni­plan/Pravidlau­p.htm

Další odpovědi
venkovan

www.mmr.cz (ministerstvo místního rozvoje) a tam si najít kapitolu územní plánování, územní dokumentace. To samé by mělo být na stránkách krajského úřadu a často to mají i obce na svém webu.
Ve své podstatě by žádost měla obsahovat identifikační údaje žadatele, číslo parcely, katastrální území a na jaké využití má být pozemek změněn. A zřejmě doklad o vlastnictví pozemku, či souhlas vlastníka se změnou.
Pokud by tam něco scházelo, úřad by měl vyzvat žadatele k doplnění.
Nicméně podstatné bude zda v současné době probíhá změna územního plánu ze zákona – to hradí obec. Pokud bude iniciována na základě žádostí vlastníků, měli by náklady spojené se změnou hradit oni.
Nový zákon ukládá obcím revidovat územní plán nejméně jednou za čtyři roky. A další pravidlo je, že obec by se měla rozvíjet od středu, tedy neměly by vznikat takové ty od obce – souvislé zástavby obce odtržené výstavby. Ale je to případ od případu.