?!

Uvažuji o přechodu z WinXP na Xubuntu.Slyšel jsem, ale že OS Linuxu nejsou vhodné pro hraní her.Poraďte mi,prosím.

Je pravda, že na obalech her v požadavcích na OS není o Linuxu ani slovo.

Nejlepší odpověď
anonym

Aplikace na Win a Linux nejsou totožné.
Ne, že by Linux nebyl vhodný pro hraní her – ale pro Linux je her řádově méně – pokud tvá oblíbená má verzi pro Linux, klidně přejdi. Spouštět ale hry v emulaci Win výhodné není.

Další odpovědi
Hamon

Pro Linux je her daleko méně. Nejříve si ujasni jaký typ her hraješ, potom se podívej, jaké takové existují pro linux a potom bych zvažuj přechod.

Motherlander

Linux není špatný nápad sám mam Ubuntu a hraní her není problém jen musíš používat emulační program wine nebo cedega doporučuji cedega sice je placená, ale chodí pod ní o mnoho her více, jediné co je nevýhodou je, že sice hry podporované na Windows přes tyto programy nainstaluješ, ale pokud nemáš dostatečnou znalost linuxu nedoporučuji to, protože hry nainstaluješ raz dva, ale ne všechny hned chodí a proto musíš občas upravit configy hry na spuštění, aby správně chodila grafika třeba(stalo se mi u World of Warcraft)
Doplňuji:
Pro info klidně můžeš napsat inter poštou