Rocky

Úspora elektrické energie

Kdyby Vám někdo nabídl že Vám pomůže uspořit od 8 do 30%elektrické energie a to co dotoho dáte by jstě měli za rok zpátky a pak jen šetřili, zajímalo by Vás to?
Doplňuji:
Jsou zde společnosti, které toto používají a dá se to unich ověřit.

Nejlepší odpověď
kropitko

Na to nepotřebuji žádnou společnost, na to mi stačí tchán. Ten je machr na úsporu čehokoliv. Vymontoval nám několik žárovek, nevim proč, když nám stejně večer zakázal svítit, bojler stáhl na 30%, televizi máme povolenou na cca 4 hodiny denně, vařit máme do zásoby, lednice je stažená na minimum. Všechny spotřebiče které zrovna nepoužíváme jsou vytažené ze zásuvky. El. topení se nepoužívá, krb jen večer. Věřte, nevěřte, za minulý rok jsme tímto způsobem ušetřili 50% z ročních nákladů na dům,,,peníze se ušetřili, ale moje nervy jsou na sračku,,,

Další odpovědi
casey

Vetsinou takove nabidky maji sve „ale“ a casem se zjisti, ze uspora neni takova, jestli vubec nejaka.

Kdyby to bylo skutecne jak pisete, tak ano.

mosoj

Takže jde o nesprávně položenou otázku.
Nejde o ůsporu elektrické energie ale nákladů na ni !!! a to je dost velký rozdíl v pojmech. Je zajímavé že to nikomu nevadí a vesele se odpovídá.

Jo, pokud změníte dodavatele většinou o něco méně zaplatíte ale bývá to časově omezené.
Doplňuji:
kropitko: Dobrý !!

hanulka11

Když ptáčka lapají ,pěkně mu zpívají…nevěřím.

Hlada

Marže obchodníků s energií nejsou tak vysoké, aby je mohli o tolik snížit. Nebudou přece prodávat levněji, než nakoupí. O podobné nabídky nemá smysl se zajímat. Jsou příjemnější činnosti, než hledat háčky ve smlouvách.

led

Pomôžem vám ušetriť elektrickú energiu, čím súčasne znížim aj náklady na domácnosť (?):
Pracujte len s jedným počítačom.
Pri práci s počítačom nepozerajte TV a nepočúvajte rádio, mp3 a podobne.
Nabíjačky telefonov nenachávajte naprázdno v el.zásuvkách
Svieťte len tam, kde treba.
Toto by stačilo, ušetrili ste.
zaujíma vás to?
čo za to dostanem? :)

Všetky ostatné „úspory“ typu pana tchána (Kropítko) síce ušetria elektriku, ale zvýšia náklady na zdravie (častejšie návštevy lekára, lieky), potraviny (rýchlejšie sa pokazia), hygienu…

anonym

Věřte nevěřte,ale já osobně můžu ušetřit za deset let(při dnešních cenách paliv)až 180 000,– Kč ? Jednoduché počty:prodal jsem RD,kde roční spotřeba uhlí činila 60q,koupil byt,kde je spotřeba uhlí cca 10–15 q za sezónu.

Drap

Pokud by to byla pravda, tak by to zajímalo každého soudného člověka. Takovou nabídku bych zvažoval a zjišťoval informace. Jaké jsou náklady, jestli je uspora opravdu taková a podobně

RomanP

tady ti různí dealeři, kteří mají tak strašně velkou starost o naše peněženky abychom ušetřili mě nesmí překročit práh baráku.
Ověřit se to samozřejmě dá a vše bude dozajista právně podloženo. Na lidskou blbost žádný paragraf není a z toho tyto společnosti těží. Třeba u proudu je vlastníkem veřejných elektrických rozvodů ČEZ tak se může stát, že odběr budete platit u té nové společnosti a ČEZu budete platit za dráty kudy ten proud teče.Když to potom sečtete zjistíte že jste ušetřil tak leda kulový.

terry

Roční návratnost se mi zdá podezřele krátká.

Jikra

Tak kdyby u mě zazvonil nějakej takovej tak ho poženu svinským krokem protože to smrdí na sto kroků nějakou čertovinou.Konec konců těch 1300,– měsíčně na tu elektriku ještě mám.

lexx

Šetřit se musí. V noci vytahuji baterku z hodin poáč stejně nejsou vidět a jdou neužitečně naprázdno.

Rocky

Nejde o změnu dodavatele, asi jsem to špatně napsal, ale to nevadí.

mosoj

Tak to by mně zajímalo která společnost dokáže jen tak snížit spotřebu elektrické energie. To pak musí být konkrétní technické opatření na nějakém spotřebiči.

Nebo vy sám omezíte spotřebu.

Rocky

Je to zařízením, které toto dokáže

mosoj

Božena Němcová : Sbírka pohádek.

mosoj

Jediné zařízení, které to dokáže je technické opatření, které ovlivní elektroměr.
Vzhledem k následným dopadům bych do toho nikdy nešel.

hanulka11

A pořízení toho zařízení bude hradit kdo?