Avatar uživatele
Rocky

Úspora elektrické energie

Kdyby Vám někdo nabídl že Vám pomůže uspořit od 8 do 30%elektrické energie a to co dotoho dáte by jstě měli za rok zpátky a pak jen šetřili, zajímalo by Vás to?
Doplňuji:
Jsou zde společnosti, které toto používají a dá se to unich ověřit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Rocky

Zajímavá 0 před 4559 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Na to nepotřebuji žádnou společnost, na to mi stačí tchán. Ten je machr na úsporu čehokoliv. Vymontoval nám několik žárovek, nevim proč, když nám stejně večer zakázal svítit, bojler stáhl na 30%, televizi máme povolenou na cca 4 hodiny denně, vařit máme do zásoby, lednice je stažená na minimum. Všechny spotřebiče které zrovna nepoužíváme jsou vytažené ze zásuvky. El. topení se nepoužívá, krb jen večer. Věřte, nevěřte, za minulý rok jsme tímto způsobem ušetřili 50% z ročních nákladů na dům,,,peníze se ušetřili, ale moje nervy jsou na sračku,,,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
casey

Vetsinou takove nabidky maji sve „ale“ a casem se zjisti, ze uspora neni takova, jestli vubec nejaka.

Kdyby to bylo skutecne jak pisete, tak ano.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Takže jde o nesprávně položenou otázku.
Nejde o ůsporu elektrické energie ale nákladů na ni !!! a to je dost velký rozdíl v pojmech. Je zajímavé že to nikomu nevadí a vesele se odpovídá.

Jo, pokud změníte dodavatele většinou o něco méně zaplatíte ale bývá to časově omezené.
Doplňuji:
kropitko: Dobrý !!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Když ptáčka lapají ,pěkně mu zpívají…nevěřím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Marže obchodníků s energií nejsou tak vysoké, aby je mohli o tolik snížit. Nebudou přece prodávat levněji, než nakoupí. O podobné nabídky nemá smysl se zajímat. Jsou příjemnější činnosti, než hledat háčky ve smlouvách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pomôžem vám ušetriť elektrickú energiu, čím súčasne znížim aj náklady na domácnosť (?):
Pracujte len s jedným počítačom.
Pri práci s počítačom nepozerajte TV a nepočúvajte rádio, mp3 a podobne.
Nabíjačky telefonov nenachávajte naprázdno v el.zásuvkách
Svieťte len tam, kde treba.
Toto by stačilo, ušetrili ste.
zaujíma vás to?
čo za to dostanem? :)

Všetky ostatné „úspory“ typu pana tchána (Kropítko) síce ušetria elektriku, ale zvýšia náklady na zdravie (častejšie návštevy lekára, lieky), potraviny (rýchlejšie sa pokazia), hygienu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Věřte nevěřte,ale já osobně můžu ušetřit za deset let(při dnešních cenách paliv)až 180 000,– Kč ? Jednoduché počty:prodal jsem RD,kde roční spotřeba uhlí činila 60q,koupil byt,kde je spotřeba uhlí cca 10–15 q za sezónu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pokud by to byla pravda, tak by to zajímalo každého soudného člověka. Takovou nabídku bych zvažoval a zjišťoval informace. Jaké jsou náklady, jestli je uspora opravdu taková a podobně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RomanP

tady ti různí dealeři, kteří mají tak strašně velkou starost o naše peněženky abychom ušetřili mě nesmí překročit práh baráku.
Ověřit se to samozřejmě dá a vše bude dozajista právně podloženo. Na lidskou blbost žádný paragraf není a z toho tyto společnosti těží. Třeba u proudu je vlastníkem veřejných elektrických rozvodů ČEZ tak se může stát, že odběr budete platit u té nové společnosti a ČEZu budete platit za dráty kudy ten proud teče.Když to potom sečtete zjistíte že jste ušetřil tak leda kulový.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Roční návratnost se mi zdá podezřele krátká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Tak kdyby u mě zazvonil nějakej takovej tak ho poženu svinským krokem protože to smrdí na sto kroků nějakou čertovinou.Konec konců těch 1300,– měsíčně na tu elektriku ještě mám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Šetřit se musí. V noci vytahuji baterku z hodin poáč stejně nejsou vidět a jdou neužitečně naprázdno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rocky

Nejde o změnu dodavatele, asi jsem to špatně napsal, ale to nevadí.

před 4559 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Tak to by mně zajímalo která společnost dokáže jen tak snížit spotřebu elektrické energie. To pak musí být konkrétní technické opatření na nějakém spotřebiči.

Nebo vy sám omezíte spotřebu.

před 4559 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rocky

Je to zařízením, které toto dokáže

před 4559 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Božena Němcová : Sbírka pohádek.

před 4559 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jediné zařízení, které to dokáže je technické opatření, které ovlivní elektroměr.
Vzhledem k následným dopadům bych do toho nikdy nešel.

před 4558 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

A pořízení toho zařízení bude hradit kdo?

před 4559 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek