Avatar uživatele
nescoawa

Uškodí nějak zásadně jedna jednorázovka?

Nedávno jsem si koupil jednorázovku na cca 600 potahů. Bylo to jenom z důvodu začlenění do skupiny kamarádů, kteří se tak cítí být dospělí. Po tomto vape si další kupovat nechci, a proto se chci zeptat, jestli by mi to jedno vape (600 potahů) způsobilo třeba popcornové plíce, bronchitidu nebo jiné nemoci. Byla by to celkem škoda, je mi jenom 16.

Díky za vaše věcné odpovědi

Zajímavá 0 před 629 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mravenec

Co se týká fyzického zdraví, tak ne. Ale již jedna může způsobit psychický problém – závislost.

Dnešní doba je fakt trapná, proč si neužívat dětství? Dospělý budete celej život… Já bych si radši hrál na dítě. 😀

Nekaž si zdraví a najdi si rozumný kámoše probůh, ne nějaký party, kde musíš dělat co ostatní, nebo nic.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Exaktně Ti na Tvé otázky odpovědět nelze.

Vznik závislosti nemá margo, jako nemá margo lidská paměť a lidské vědomí. Co je pro jednoho hodně, pro druhého je nic, tedy, ano, může Ti vzniknout fysická i psychická závislost na nikotinu. Co je „600 potahů“ opravdu nevím, nevím, kolik šluků je, průměrně, z jednoho cigára. Já jsem odnaučený kuřák (cca 6 roků), stálo mne to hodně úsilí, trpělivosti, času i peněz, a dokud jsem kouřil, kouřil jsem tyton ekstra mocny, papierosy mocne bez filtra, a když nic jiného nebylo tak žluté Startky, protože kouřit přes filtr je prostě hnusárna. Nedokážu, tak, posoudit, na základě takto kusých informací, prakticky nic.

Kouření elektronických cigaret je ještě větší risiko, než u normálního tabáku, skrze ten vaponiser. Tam dochází ke spalování, o kterém ale nikdo nic moc neví, leda tak to, že tvoří některé karcinogeny shodné, jako hořící tabák a papír a některé odlišné, a proto nikdo neví, co to udělá. Kouřit tabák se musel taky dlouho, aby se tím někdo mohl seriosně zabývat (Großdeutsche Reich, poprvé).

Takže risiko poškození řasinek na průduškách, sliznic, plic, etc. etc., je minimálně stejné, ale spíš horší, skrze vyšší teplotu při vaponisaci.

Závislost odvisí od spousty proměnných, a s ohledem na tu skutečnost, že hodláš kouřit elektronickou cigaretu pouze proto, že chceš zapadnout do referenční skupiny, lze vysoce předpokládat, že máš nízké sebevědomí a nízkou osobní integritu, což jsou osobnostní vlastnosti, které patří mezi risikové faktory vzniku psychické závislosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Justin1

Čím méně to použiješ, tím méně riskuješ poškození zdraví. Vyber si takové kamarády, u kterých toto nepotřebuješ, abys neplatil svým zdravím za to, že máš kamarády.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Rychlá jednorázovka s ochranou neškodí v žádném množství.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Gus_Fring

Ty napíšeš jednorázovka a mě napadlo něco úplného jiného. Buď jsem zvrhlý anebo ta vaše mladá generace řeší už jen takovýhle blbosti a o holky se nezajímaj!!!

Avatar uživatele
Filip84

Co to je: elektronická cigareta?

Avatar uživatele
Mravenec

Je to moderní elektrocigareta, mladý šlukují ochucený kouř s nikotinem.

Avatar uživatele
Filip84

Dík. Já si to myslel, leč myslet znamená hovno vědět.

Avatar uživatele
Mravenec

Vrchol vtipu je v tom, že to plastový zařízení vyhulíš a kupuješ další a další plastový bazmek. – V době kdy si hrajeme na eko, bio, racio. 😀

Nový příspěvek