shikanzen

Jaká je úplně nejzásadnější otázka ohledně života, vesmíru atd.?

v sem tkvi smysl zivota, byti a nebyti a tak vubec?

Nejlepší odpověď
Maarty

Další odpovědi
Mandarinka

Dle mého skromného názoru:

Nelze uplést přesný smysl života na všechny jedince a spoluobyvatele planety Země. Podle mě má každý svůj specifický význam a úděl. Smysl života také nemusí být nic ohromného (třeba lék proti rakovině), skládá se z maličkostí, které někomu pomohou, když ne jiným lidem, tak sobě samému – tím myslím, že pokud jedinec pochází ze složitých poměrů například domácí násilí v rodině aj. je jeho údělem i přes nepřízeň osudu zachovat sám sebe naživu a pokud možno mít svoji rodinu, kde se nic podobného dít nebude. Prostě normální život.

Neočekávají se od nás velecíle a spása světa, postačí, když nejprve zvládneme svůj život, svoji rodinu. Případně bude-li někdo naši pomoc potřebovat – poskytneme mu ji.

Zkrátka jen žít a pomáhat – sobě, někomu dalšímu nebo alespoň neubližovat ostatním.

Pro některé je smyslem života rodina, pro jiné práce, pro další oboje…

A proč jsme vůbec na živu? Prostě jsme…

dewil

smyslem života je žít…ne jen přežívat, nechat se vláčet, ale ŽÍT, prožívat, radovat se…je jedno kde a s kým, důležité je jak

Jivinho

Každý musí najít smysl života sám, pro někoho je to práce, ¨pro jiného rodina atd..

Fridolinek

Velmi filozofická otázka. Všechno s něčím souvisí, až přijdete na to, kde začít, pravděpodobně se dostanete na cestu k odpovědi s čím tahle věc souvisí a potom už je to cesta dál a dál a nebere to konce. Jeden lidský život na zodpovězení nestačí:-)

Dandi

to je individuální a nedá se to jen tak vysvětlit