doktorwho

Jak a kdo může u nové paušální daně později ověřit, že daný daňový poplatník má stále obrat do 1 M ročně?

Pokud vím, když si jeden vybere možnost platby paušální daně – odpadají kontroly, nemusí vyplňovat daňová přiznání, apod., je to vše, co bude platit. Kdo potom a jak může určit, že tedy má stále obrat do 1M? Nebo to je pouze podmínkou pro to, aby na ni na začátku jednoduše dosáhl a potom už na tom nezáleží? Nejsem vyloženě zainteresovaná osoba, ale zajímá mě, jak je tohle pořešené.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Logicky finanční úřad 🙂 Jak píšou účetní profíci:
„Paušální daň mohou využít pouze OSVČ, které mají příjmy dle § 7 ZDP maximálně 1 mil. Kč. Bude tedy nutné, aby i OSVČ využívající paušální daň vedla evidenci příjmů pro zjištění, zda byl tento limit dodržen.“

Zdroj: https://portal­.pohoda.cz/da­ne-ucetnictvi-mzdy/dan-z-prijmu/novinky-v-danich-z-prijmu-v-roce-2020-a-2021/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.