Akri014

Tvaroh na růst svalů? Prosím o radu nějakého „kulturistu“

Jak mám správně užívat tvaroh pro podporu růstu svalů? Na noc nebo během dne. Četl jsem, že na noc to není dobré kvůli metabolismu, někde zase že je to dobré. Poraďte, kdo je tady nějaký kulturista.

Odpovědi
zbyndo

Tvaroh je síce zdrojom bielkovín,ale sám o sebe nijak nepodporuje rast svalstva,v nad­mernom používaní dokonca rast svalov brzdí.Tvaroh je len jedna z množstva potravín,ktoré sú zdrojom bielkovín.Jedina podpora rastu svalov je prijať viac kalórií ako vydáme, pričom musíme dať svalu impulz na rast tvrdým tréningom,a pozor,potom ho nechať regenerovať,vtedy rastie.Kalorie dodávame vo forme sacharidov,tukov,a zase pozor,bielkovín tak 2,5 g na kilogram hmotnosti.Asi tak,ale treba to podrobnejšie naštudovať, literatúry o stravovaní,a výživových doplnkoch pri naberania svalovej hmoty je v súčasnej dobe mnoho,a v odbornej literatúre,alebo kulturisti kuchyne časopis ich nájdeš aj drinky na rast hmoty,a rôzne aminokyseliny na svalovú hmotu,asi tak,lepšie by bolo o tom pokecať,tak podrobnejšie,ale inak to žiadna veda nie je.Chlapci robia chybu,keď si myslia,čím viac tvarohu,tým lepšie,ako som už písal,ma to opačný efekt

da ny

S konzumací bílkovin buďte opatrný.
Lidský organismus ideálně potřebuje alespoň 1g bílkovin na 1 kg hmotnosti (ve 100g masa bývá kolem 20g bílkovin).
Tvarohy mají různé složení a procenta obsažených bílkovin.
Pokud chce člověk redukovat hmotnost (hubnout), měl by přidat na 1,5 – 1,8 g bílkovin na 1 kg hmotnosti.
Kulturisti a „svalové rampy“ to mnohdy přehánějí.
Cvičit se však na budování svaloviny musí každopádně. Konzumace bílkovinné stravy je doporučována i po svalové zátěži (cvičení).
POZOR
Při poříjmu více než 1, 8 g (2 a více) hrozí obrovská zátěž organismu, přetížení zejména ledvin. Při dlouhodobé konzumaci vyššího množství proteinů hrozí až selhání ledvin!!!
Příjem proteinů/bílkovin má být pestrý, z více zdrojů.

Mléčné výrobky/bílkoviny se nemají konzumovat na noc. Je to těžké a nadměrná zátěž organismu a trávícího traktu.