Avatar uživatele
bobrik

Tuzex a kalhoty za bony. 30 bonů šílená fronta, tříhodinová i více, ale džínové Levis kalhoty,v kterým roce to bylo?

Kalhoty se nedali zničit, super kvalita.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? gnr54, hanulka11, Jikra před 4060 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ja mela prvni Lewis kdyz me bylo 15. ( pred 30 lety ). Bon stal 5,50 . :-)
Pak jsem u nich zustala cela leta.
P.S. A ve tride jsme meli jednoho kluka , ten mel i dzinovou bundu Lewis a vsechny holky jsme po nem letely ... a on letel take uplne po vsech - krome me. ! ;-( -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jikra

Já platil v roce 1966 za Rifle 40 bonů a jako nepražák 6kaček za bon.Jako učeň ve třeťáku se žoldem 650Kčs/měs.Levisky byly cenově výš.Např.v Dlouhý ul.stometrová fronta hlava na hlavě a ve finále když na mě došla řada tak už neměli mý číslo.No to bylo na palici.Řekl bych že kvalita materiálu(ne šití)byla lepší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Vím ,když si je brácha přivezl - netuším kde tenkrát sehnal bony za 4kčs-hrozně jsem mu je záviděla ,jenže jsem byla "malá holka " v roce 1967 a neměla jsem na ně nárok . Pak za tři roky je měla jedna holka na intru a všichni jsme si je do ní půjčovaly když jsme šly do kina za 5kčs . A byly jsme šťastné když jsme je mohly 1 hodinu mít na sobě.A to byly pane zvonáče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

Lewisky a Wranglers stály i přes 100 bonů (bon cca 5 - 5,50 Kčs, pro srovnání - 1 rakouský šiling stál 2,30 Kčs, dolar 27 Kčs).
ale vydrželi.

1980.

Na první džíny jsem si vydělal v roce 1977 na brigádě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mé první džíny byly Lee, které ani neměly v Tuzexu a dostal jsem je k narozkám v 17 od dívky, jíž jsem pomáhal ke vstupu do světa erotiky a která měla příbuzné v Rakousku.
Další už jsem kupoval v Túzu, ale bony jsem nemusel kupovat, vyměnil jsem je za marky od řecké přítelkyně.
Ujišťuji, že za to nemohu, že se vymykám zdejším převažujícím odpovědím na tuto otázku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tak já měl rifle z Tuzexu někdy před 40 lety a byly to PACE a stály 110 bonů. Bon mě stál 5 Kč a na tehdejší dobu celkem dobrý plat cca 3 000 Kč.
Zde je velmi dobře vidět, že regulace prodeje zboží zvyšováním ceny, funguje jen do určité míry. Prostě na rifle být muselo,kdyby .....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mad

Moje první džíny v patnácti, DC. Pak z brigády HIS.To jsem si šetřila celý rok a koupila je za 110 bonů.Kámoška měla babi, které chodil důchod z Francie v bonech.Nakupovali si v Tůzu oblečení. Domluvili jsme se na 5kčs za bon.Ten rok jsem si drsně šetřila.Doma jsem nic neřekla a k těm džínům jsem si koupila v Tůzu i kožíšek.Říkalo se mu panenka.Když jsem přijela z intru domů, tak mi mamka mezi dveřma řekla dobrý den.Vůbec mě nepoznala.
Jinak Lewi's Straus stály 160 bonů. Měli jsme ve třídě kluka, měli příbuzné na Západě a ten měl džíny každý tři měsíce nové.Učitel z ruštiny ho pokaždé vyvolal, aby si je mohl důkladně prohlédnout. Ten den jsme věděli, že zkoušenej bude jen Petr.Taky to bylo k něčemu dobré, pro nás, pro něj ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

jo,to bylo dávno.Dnes je koupíte běžně ale ta fronta se přesunula na úřad práce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

nevím přesně rok ,ale tohle bylo běžné za totáče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
natushka

njn..to byly časy...tak kolem 1950

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

nejlevnější džiny stávaly 90 TK (bonů) asi v roce 1982, trochu lepší pak 100-125 ale i 140 TK no a při tehdejších platech cca 2500.-Kčs brutto / měs...spočítejte si

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování