david22

Třídí se odpad i po té, co jej popeláři odváží z popelnic a vyvážejí na smetiště ?

Nebo se na smetiště odváží všechno?
Redukce odpadu je pak závislá pouze na tom, jestli doma třídíme odpad a dáváme do barevných kontejnerů…

Doplňuji:
Odpad z barevných nádob se dotřiďuje – to vím. Ale slyšel jsem, že prej se třídí i běžný odpad z popelnic. Prej aby se co nejméně zvětšovaly skládky.

Nejlepší odpověď
www

Jak kde a jak která firma třídí/netřídí netříděný odpad.
Odpad z barevných nádob se však zpravidla sváží jinam, kde probíhá další třídění.
Zkušenost
Doplňuji:
Právě proto jsem tak odpověděl.
Někde se spálí vše, jinde třídí. Obdobné je to se skládkami.
Navíc, některá firma má vlastní skládku a třeba i třídírnu, jiná má jen něco nebo vůbec nic.
Z toho důvodu ty rozdíly v zacházení s odpadem, vše samozřejmě začíná u peněz a zisků.

Další odpovědi
bolak

No, kdysi když jsem ještě koukal na televizi, tak tam byla reportáž o třídění odpadů a krátkátká videoukázka o tom jak to chodí.

Ve čtvrtek přijel popelářskej vůz k barevnejm kontejnerům, vzal žlutej, hodil ho do sebe, vzal modrej, hodil ho do sebe, vzal zelenej, hodil ho do sebe, nakonec vzal černej a hodil ho do sebe taky. Pak vodjel někam na skládku či kam a všechno to vysypal na jednu hromadu barva nebarva.

mosoj

Je to tak jak píšeš. Tvoje úvaha je správná.

hanulka11

Vidím to u nás -vyklopí do jednoho vozu bílé i barevné sklo, přesto, že ho třídíme a plasty jistě taky většina třídí, ale vím ze zdroje , že pokud linka na plasty nestíhá – vyvezou se plasty na haldu a zahrnou s jiným odpadem . Často jezdím kolem skládky a vidím, jak se vše řádně kamufluje zeminou ,aby nebylo vidět co se vysypalo.

Marunka2

Je to smutný… Slyšela jsem, že některý popelářský, nebo spíš řekněme svozový, auta mají uvnitř oddělený prostor, takže mohou nabrat zároveň dvoje (nebo i víc?) odlišných kontejnerů a přesto se naše snaha nezmaří. Ale kdo ví, jak to je ve skutečnosti. Taky se přikláním k www, že to asi opět je „o pěnezích“.

Michálek1245

Kolem třídění odpadů se motá spousta fámů a polopravd, které nikdo nepotvrdí, ani nevyvrátí. Jako v popelářských autech jsou buď oddělené prostory, případně ten odpad jde pak na třídičku, kde se dále třídí a podle toho jde do spalovny, k recyklaci a já nevím, kam ještě. Takže ono je to taky o tom, jak k tomu přistupuje město. :)