Avatar uživatele
anonym

tělesně postižení 4,stupně

Máme vnuka,jsou mu 3 roky nechodi,nemluví.pry je na 7měsíců.má demenci 4stupne.Na operaci to není.cvičenim se to pry spraví.Jeto mozne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5386 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Především záleží na tom, co způsobuje jeho postižení. Dle toho, co píšete, se jedná o kombinovanou vadu – tedy o propojení tělesného a mentálního postižení.

Mentální postižení se opravdu nedá léčit nijak operativně.

Cvičení a specializované vedení ale může hodně pomoci. Chce to jen vleice dobrého fyzioterapeuta, popř. i speciálního pedagoga zaměřeného na tyto děti, které rodiče dítěte povedou a budou jim radit, jak postupovat, ale především to vyžaduje důslednost, intenzivní cvičení a ohromnou trpělivost.

Mám ve svém okolí podobný případ, kde rodina navíc takto postižené dítě adoptovala. Tehdy mu byly také 3 roky, ležel, nechodil, nemluvil, nijak nekomunikoval. Dnes je mu asi 18 let. Díky opravdu trpělivé péči je řekněme na úrovni 12ti – 14ti letého dítěte, což je ohromný úspěch.
Podobný případ mám i v rodině, tam se jedná o mou neteř. U ní se nedosáhlo až takového úspěchu, ale i ona dělá ohromné pokroky.

Takže odpověď zní, ano možné to je, při velké obětavosti rodičů.

Přeji Vám, jim a hlavně vnukovi hodně síly a trpelivosti a především ten úspěch.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal

Nevím jestli je to možné.Nejsem lékař,ale vím,že některé postižení jsou číslována.
Co se druhé otázky ,která z dotazu vyplývá ano,trpělivým cvičením se dá hodně zpravit nebo alespoň vylepšit.Jistě po poradě s odborníkem,ale s podobné situace vím,že je to běh na dlouhou trať.Jen to v zájmu toho dítěte nevzdávejte.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Attack-design

Ano i když ne úplně, máme doma též postiženého malého chlapce, ač jsme od Liberce, jezdíne na rehabilitaci a cvičení do Prahy a VĚŘTE že víme proč

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví