Kotja

Jaké zvolit taneční šaty pro muže?

V rámci Festivalu Fantazie je linie movecon (vygooglete si to) jehož součástí je tancovačka. Potřebuji poradit jaké šaty si mám vybrat aby byly elegantní, ale ne moc a aby pamatovaly na to, že tanec je pohyb mnohdy dost svižný.
Doplňuji:
Snažil jsem se nepsat romány a nevím jak tady fungují odkazy, ale dobrá.
Festival Fantazie je každoroční setkání fanoušků sci-fi, fantasy, … pořádané začátkem července v Chotěboři http://www.fes­tivalfantazie­.cz/

Movecon je programová linie Festivalu Fantazie věnovaná bojovým uměním a tanci jejíž součástí je i tancovačka http://www.mo­vecon.wz.cz/

Nejlepší odpověď
iceT

Jsi dobrej,ty chceš něco vědět a my si máme informace k otázce vygůglit.
Základem dobré kvalitní odpovědi je dotaz,podrobně vysvětlující na co se ptáš.
Doplňuji:
přesně tuhle stránku jsem si našla taky,ale nejde z ní poznat,o jakou tancovačku jde.Říkáš,že akce je pohybově zaměřená, já osobně bych zvolila pohodlí(arygnoc by mě asi zabil)a tedy něco sportovního.

Další odpovědi
led

Šaty pro muže? Prosím o prepáčenie za úsmev, pojmom „šaty“ zvyčajne označujeme oblečenie pre ženy a dievčatá :)
Ale teraz vážnejšie.
Zjavne ide o tanečný kostým na akciu. Vzhľadom na pohyb, by oblečenie malo byť voľnejšie, športovo pružné, nepotivé a doplnené o prvky postavy, ktorú chcete predvádzať. Podľa galérie 2013 z odkazu ide vlastne o klasiku športové nohavice (nechcem písať tepláky, šponovky), tričko, doplnky a pevná ale pružná obuv.
Doplňuji:
vzhľadom na galérie v odkazoch, je jasné že nejde o "holčičí"šaty ani o šaty typu spoločenský oblek – ale o niečo (oblečenie) do športového tanca.
Len škoda, že otázka nie je dostatočne formulovaná.

Dochy

Led: U nás mají „šaty“ dva významy. Jednou je to společenský oděv pro ženy, podruhé víceméně jakékoli ošacení.
V kontextu by ale bylo vhodnější použít „oblek“, ale to je zas zpravidla používáno pro společenský oděv pána, kterému se tazatel pravděpodobně snaží vyhnout.

led

Mne bolo jasné že nešlo o spoločenský oblek, ale niečo skôr športovotanečné, ako som poísala v odpovedi.
Ale vzhľadom na zlú formuláciu otázky, ktorú som bližšie pochopila až po zhliadnutí galérií v odkazoch, som si dovolila vtip so šatami.