Conduite

Stěhování do Austrálie. Co teď a co potom?

Ahoj všem,

už spoustu let uvažuji, že bych se podíval na nějakou dobu do Austrálie a pokud se mi tam bude opravdu líbit, tak bych udělal vše pro to, abych tam třeba jednou mohl zůstat.

Potrvá ještě několik let, než s partnerkou dokončíme studium, co nejvíce našetříme a budeme schopni začít o něco takového byť jen usilovat. Mám v povaze řešit vše dopředu, mít jasně stanovené plány a právě nad stěhováním často přemýšlím. Česko je krásná země, ale přestěhovat se do Adelaide/Melbourne nebo i nějákého menšího města a zkusit tam podnikat je můj sen už od dětství.

Moc rád bych pro to začal dělat maximum už dnes, ale opravdu nevím, kde začít. Internet je plný dobrých rad, ale nikde doopravdy není, jak vlastně začít a co je doopravdy důležité. Počítám s tím, že je to běh na dlouhou trať a minimálně ten začátek při stěhování je velice nákladný. Požadavky australské vlády na permanent residency mi také nepřipadají jako nějáká sranda, ale stále je to o něco mírnější, než třeba při imigraci do USA.

Při žádosti o vízum počítám s nejvyšším možným počtem bodů za věk (25–33) a za Superior nebo Proficient English, tedy s angličtinou prokazatelně na úrovni C1 až C2. Žádal bych o Skilled Visa Subclass 189 / 190. Můj obor spadá do seznamu kvalifikovaných povolání a v bodování nanečisto dosahuji 65 bodů, což splňuje minimální hranici. Poté, co splním alespoň nějakou praxi v oboru by mi mělo přibýt ještě pár dalších bodů.

Mám pocit, že pouze dostudovat, najít si práci a našetřit si pořádnou rezervu, což samo o sobě není jednoduché, nebude stačit. Co dalšího můžu začít dělat už dnes, abych zvýšil své šance, že se do Austrálie jednou podívám na delší dobu a třeba tam budu moci zůstat?

Úprava: Dávalo by smysl zkusit jet do Austrálie nejdříve jako au pair na visa work and holiday subclass 462?

Odpovědi
elkon

Já myslím, že ideální by bylo mít kontakt na někoho, kdo tam žije a dostat se s jeho pomocí „do obrazu“. Není nad praktické zkušenosti. Au Pair by možná také mohlo pomoci. každá zkušenost je dobrá. Sestra mého zetě byla jako au pair v Anglii a po několika letech, když jí tato akce skončila, si pak našla práci a zůstala tam dalších pár let. Vydělala si tam na nový dům. Přepočet na koruny hovoří jasně.

da ny

Je pěkné, jak jste se tady svěřil a vypsal ze svého snu. Tady Vám asi moc lidí neporadí.
Já bych na to šla jinak. Během studia bych byla pracovně aktivní a každou jinak nepotřebnou korunu bych šetřila. Po ukončení studia by to chtělo nějakou praxi (podle oboru, alespoň rok). Co nejdříve bych vyhledala pracovní v Austrálii. Sbalíte pár hadrů a letíte. Tam budete moudřejší. Pak zjistíte, jaké máte možnosti, zda a jak dlouho tam zůstanete.
A jestli máte na to, abyste tam sám, bez pomoci, samostatně „podnikal“ nebo se stal spolumajitelem/po­dílníkem, již zavedeného podniku ;)
https://jakdo­australie.cz/pra­ce-v-australii/+
https://www.au­straliabeststu­dy.cz/prace-v-australii/
https://austra­liaonline.cz/pra­ce-v-australii/
https://czech­iainaustralia­.cz/cs/cesi-v-australii/page/4/
https://www.mzv­.cz/jnp/cz/en­cyklopedie_sta­tu/australie_a_o­ceanie/austra­lie/cestovani/in­dex.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.