Avatar uživatele
Luss

Stažení žaloby – dotaz asi pro Standu :)

Jsem tu opět se směnkou :) už jednou jsem podobnou otázku položila. Žalovala jsem směnku, žalovaný podal námitky proti plaťáku, já podala vyjádření. Stání je stanoveno na začátek dubna. Žalovanému se to nechce dotáhnout až k stani, ale je bez peněz. Za jistých okolností je schopen mi zaplatit cca během 1 – 1,5měsíce. Můžu od něj přijmout plnění, když on podal námitky a je to celé v „běhu“? Je problém stáhnout žalobu v této fázi, tedy ještě nebylo 1.stání, ale soud už má od nás všechny podklady? Je možné podat návrh na stažení třeba i den před stáním? díky
Doplňuji:
diky Stando, nene samozrejme nestahnu zalobu jen tak. Je tak 80 na 20, ze do konce brezna bude dluznik solventni a tudiz mi je pak ochoten zaplatit komplet celou castku s prislusenstvim. Zalobu bych samozrejme stahla az ve chvili kdy budu mit v ruce nebo na uctu celou castku (vezmu samozrejme i castecne plneni s tim, ze udelam vse potrebne u soudu).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Luss

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878 před 5162 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

  1. částečné plnění můžete samozřejmě přijmout, pak ale musíte soudu podat doplnění k žalobě a žalovanou částku snížit…, kdybyste to neudělala mohl by vám soud předepsat některé náklady soudního řízení, které jinak budou předepsány k tíži dlužníka
  2. žalobu můžete stáhnout kdykoli i den před zahájením řízení

DOPORUČUJI:

  • vztít si peníze (co je doma se počítá)
  • napsat soudu změnu žaloby
  • žalobu proboha NESTAHOVAT !!!

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek