Luss

Stažení žaloby – dotaz asi pro Standu :)

Jsem tu opět se směnkou :) už jednou jsem podobnou otázku položila. Žalovala jsem směnku, žalovaný podal námitky proti plaťáku, já podala vyjádření. Stání je stanoveno na začátek dubna. Žalovanému se to nechce dotáhnout až k stani, ale je bez peněz. Za jistých okolností je schopen mi zaplatit cca během 1 – 1,5měsíce. Můžu od něj přijmout plnění, když on podal námitky a je to celé v „běhu“? Je problém stáhnout žalobu v této fázi, tedy ještě nebylo 1.stání, ale soud už má od nás všechny podklady? Je možné podat návrh na stažení třeba i den před stáním? díky
Doplňuji:
diky Stando, nene samozrejme nestahnu zalobu jen tak. Je tak 80 na 20, ze do konce brezna bude dluznik solventni a tudiz mi je pak ochoten zaplatit komplet celou castku s prislusenstvim. Zalobu bych samozrejme stahla az ve chvili kdy budu mit v ruce nebo na uctu celou castku (vezmu samozrejme i castecne plneni s tim, ze udelam vse potrebne u soudu).

Nejlepší odpověď
standa

  1. částečné plnění můžete samozřejmě přijmout, pak ale musíte soudu podat doplnění k žalobě a žalovanou částku snížit…, kdybyste to neudělala mohl by vám soud předepsat některé náklady soudního řízení, které jinak budou předepsány k tíži dlužníka
  2. žalobu můžete stáhnout kdykoli i den před zahájením řízení

DOPORUČUJI:

  • vztít si peníze (co je doma se počítá)
  • napsat soudu změnu žaloby
  • žalobu proboha NESTAHOVAT !!!