Státní dluhopisy

Mám spořící účet, mám na něm 3% p.a., ale zajímalo by mě, jestli se dá někde získat více. Chci něco s minimálním rizikem. Jak vůbec fungují státní dluhopisy, kde se získávají a kolik nesou?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Dluhopisy dobrá volba
„Prostředí je pro dluhopisy velmi příznivé,“ řekl HN portfolio manažer společnosti Conseq Ondřej Matuška. Na pozitivní náladě se podle něj vezou i české státní dluhopisy, loni vzrostly o osm procent, a i když si v lednu prošly korekcí, očekává obdobný výnos i letos.

Největší potenciál mají podle něj české státní dluhopisy s tím, jak se očekává další pokles sazeb ČNB. Naopak u amerických je podle Matušky potenciál z valné většiny vyčerpán.

Podle Barty je situace na trhu nejasná, předpokládá však, že investoři budou státní cenné papíry kupovat i nadále, protože nemají kam ukládat peníze.

Monička123

Příspěvek smazán administrátorem.