Avatar uživatele
annas

Stará dobrá remoska?

Český vynález z 50. let, remoska, kterou po desetiletí znaly jen české a slovenské hospodyňky, se dnes vyváží do Velké Británie a míří i na zámořské trhy. Ročně jich nyní ve Frenštátu vyrobí přes třicet tisíc, z čehož víc než polovina jde na export.

Hlavní výhodou je jednoduchost, úspora energie. Pokrmy se nevysušují atd.

Používali jste či používáte remosku? Zkušenosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, panenka, lorja, anonym, vagra, rynek878, elektrikář, anonym před 4988 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Remoska-bajecna vec,ja mam remosku jeste ten starsi typ,ale jsem s ni max.spokojena,a i ta buchta v ni jde udelat,delavala jsem v ni piskotovy kurpus na dort,pokud jsem chtela kulaty.Mamka ji ma taky a dela v ni snad vsechno.
Dnesni typy remosek urcite maji spoustu vychytavek,ale vymenim ji az uplne „odejde“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

Od té doby, kdy nám odešla trouba, používáme remosku i několikrát týdně.
Sice mi chybí koláče a další pochutiny, ale je pravda, že maso není tolik vysušené jako z trouby.
Pro mě jeden z nej vynálezu století.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ano mam remosku a jsem spokojena.I kdyz se musim priznat ke koupi pomaleho hrnce-je to podobne,ale usporim vice energie a v noci co ja spim,hrnec uvari a rano hotovo,spori muj cas.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lorja

Remoska je v mé kuchyni velmi dobrou pomocnicí.Jsem s ní velmi spokojená.Dneska jsem si koupila nové recepty z remosky a těším se,jak budou mé rodince chutnat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
blondajk

Jééé, remoskový perník byl vždycky moc dobrý! :) Bylo to rychlé, snadné. Jsem netušila, že se dá tahle věcička dneska ještě koupit, jsme měli doma takovou prehistorickou :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

JJ, remoska je skvělá.
Mám sice i „pomalý hrnec“ , co píše Iliines, ale ten používám na jiná jídla.
Remoska je 1 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Mám dvě používam je od 6o letjediná chyba je že nemají časový spínač budu si k tomu něco muset stvořit. Dal jsem péct kuře usnul a když jsem se probudil mnělo po kramaci. Nešlo s tím nic dělat nadzvedl jsem plát na kachláčích a přiložil. Objednal jsem si novou mísu je nějakým teflonem začerněná ale stála 65O,– kč Za ty peníze jsem myslel že je aspoň nerez.

před 4972 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek