annas

Stará dobrá remoska?

Český vynález z 50. let, remoska, kterou po desetiletí znaly jen české a slovenské hospodyňky, se dnes vyváží do Velké Británie a míří i na zámořské trhy. Ročně jich nyní ve Frenštátu vyrobí přes třicet tisíc, z čehož víc než polovina jde na export.

Hlavní výhodou je jednoduchost, úspora energie. Pokrmy se nevysušují atd.

Používali jste či používáte remosku? Zkušenosti?

Nejlepší odpověď
iceT

Remoska-bajecna vec,ja mam remosku jeste ten starsi typ,ale jsem s ni max.spokojena,a i ta buchta v ni jde udelat,delavala jsem v ni piskotovy kurpus na dort,pokud jsem chtela kulaty.Mamka ji ma taky a dela v ni snad vsechno.
Dnesni typy remosek urcite maji spoustu vychytavek,ale vymenim ji az uplne „odejde“

Další odpovědi
1popelka1

Od té doby, kdy nám odešla trouba, používáme remosku i několikrát týdně.
Sice mi chybí koláče a další pochutiny, ale je pravda, že maso není tolik vysušené jako z trouby.
Pro mě jeden z nej vynálezu století.

anonym

Ano mam remosku a jsem spokojena.I kdyz se musim priznat ke koupi pomaleho hrnce-je to podobne,ale usporim vice energie a v noci co ja spim,hrnec uvari a rano hotovo,spori muj cas.

lorja

Remoska je v mé kuchyni velmi dobrou pomocnicí.Jsem s ní velmi spokojená.Dneska jsem si koupila nové recepty z remosky a těším se,jak budou mé rodince chutnat.

blondajk

Jééé, remoskový perník byl vždycky moc dobrý! :) Bylo to rychlé, snadné. Jsem netušila, že se dá tahle věcička dneska ještě koupit, jsme měli doma takovou prehistorickou :D

ReHu

JJ, remoska je skvělá.
Mám sice i „pomalý hrnec“ , co píše Iliines, ale ten používám na jiná jídla.
Remoska je 1 🙂.

elektrikář

Mám dvě používam je od 6o letjediná chyba je že nemají časový spínač budu si k tomu něco muset stvořit. Dal jsem péct kuře usnul a když jsem se probudil mnělo po kramaci. Nešlo s tím nic dělat nadzvedl jsem plát na kachláčích a přiložil. Objednal jsem si novou mísu je nějakým teflonem začerněná ale stála 65O,– kč Za ty peníze jsem myslel že je aspoň nerez.