faustka

Stane se mi něco, když půst zkusím 3× do týdne?

třeba jednou za dva dny pít celý den jen bylinkové čaje? myslím, že mi to pomůže v hubnutí......
Doplňuji:
no 1× týdně půst odborníci doporučují…

Nejlepší odpověď
quentos

nestane se nic, leda to, že to nevydržíš a další den se nacpeš dvojnásob :{))> půsty v hubnutí ale příliš nepomáhají. Spíš to chce hodně pohybu, cvičit, běhat, pracovat…

Další odpovědi
Hykam

Nevím jestli je vhodné ob den pít pouze bylinné čaje a už vůbec vám to nepomůže v hubnutí, myslím půst 3× do týdne.
Tělo si zvykne, že na nepřísun energie a začne si dělat zásoby (ukládat tuky).

Hlada

Podle mého by člověk, který si vědomě ničí zdraví měl platit zvýšené zdravotní pojištění a „odborník“, který doporučuje půst, aby prodal nějaké svinstvo s vysokou marží by měl jít do kriminálu.
Nenech se zblbnout a žij normálně.

aloevera5

Půst jsem dělala před dvěma roky. Tzv. Master Cleanse. Dělali jsme to s holkama v práci a i můj manžel se do toho zapojil. Zhubli jsme všichni v průměru o 10 kg. Nebylo to špatný, ze začátku jsme si dokonce mysleli, že si to prodloužíme na 20 dní. Po 14 dnech jsme byli rádi, že jí můžeme přerušit. Ale nemůžeš hned po ní začít jíst. Pak pokračuješ s vymačkanou pomerančovou, mrkvovou nebo grapefruitovou šťávou, pak polívkami. Pokud by ses hned po ní najedla, tak tě bude bolet žaludek.

Problém ale byl v tom, že už jsme po 4 dni nemohli tu citronádu ani vidět. Už nám nechutnala, byla nám pořád zima. Měli jsme mít víc energie, ale tu jsme nějak postrádali. Existuje k tomu knížka, dá se koupit v Bio obchodech.

Já už jí ani kolegyně ani manžel neděláme přešli jsme na čištění těla pomocí aloe, a je to lepší. Pročistíme se, získáme energii a cítíme se lépe.

Ale třeba tobě tento půst bude vyhovovat. To si musí každý vyzkoušet sám.

Každýmu vyhovuje něco jiného.

Zdroj: http://zdravi­.doktorka.cz/ja­vorova-cistici-kura/

gnosis

v zadnem pripade bych neprovadel pust bez konzultace se svym lekarem. pust primarne neslouzi k hubnuti. spravne provedeny pust ma byt neco jako „ocista“ organizmu, a vzhledem k tomu, ze to vetsinou zahrnuje vynechani jidel po dobu nekolika dni, urcite bych se nespolehal jen na rady a navody na netu.

naopak se zeptam ja jestli mohu: jaci odbornici doporucuji kazdy tyden pust? podle me je totiz jednodenni pust tak trochu kravinka – znam osobne pripady, kdy clovicek drzel pust, druhy den se nacpal salamy a v noci ho vezli se zlucnikem do spitalu. ale rad se vzdelam, jestli je to jinak :) predem diky za jakekoli info.

Kukucz

„1× týdně půst odborníci doporučují…“ – jací odborníci? Ti z EZO-TV?! Půst je kromě specifických případů nebetyčná hloupost, v hubnutí většinou nepomůže a jen si rozhodíte metabolismus, je nutné každý den přijmout alespoň malé množství potravy. A 3× do týdne je marné sebemrskačství, možná zhubnete, ale podepíše se to na vašem celkovém zdravotním stavu a kondici. Spíš upravte jídelníček tak, abyste přijímala méně kalorií než vydávala, vhodné je omezit (ale ne vypustit) tuky a rafinované potraviny (bílá mouka, cukr…). Mám osobně odzkoušeno, že pokud si na večeři dáte především zeleninu nebo ovoce, váha jde dolů sama, samozřejmě nesmíte si na oběd dát kilo bůčku…:D A síla je především v pravidelnosti, ne v nárazových akcích typu půst, ovocné/zeleninové dny apod.