Beno

Stabilní bezemisní zelený zdroj elektřiny pro Evropu?

Odpovědi
Jiří Bohumil

Zatím Jedině „jádro“. Ostatní jsou vyhozené peníze! Problém je že o tom rozhodují absolutní techničtí nýmandi (řečeno slušně).

aliendrone

Jo, také bude, ale před ním v pořadí je prý perpetuum mobile, šťastná budoucnost plná prosperity a hodinky s vodotryskem! Tož VYDRŽ. ;) :D :D

Alesh

Atom, py*o! 🙂

Disraeli

Jak jsem psal už v té smazané otáze: B Ar Ga In, obloukový reaktor, krystaly, prvky, … nové obejvy. :D

Beno

Nejde mi o politiku, ale o energetiku. Šílené je to, že to někdo chce změnit za pár let. Mělo se na tom pracovat postupně již dříve. Je potřeba přestat plýtvat elektřinu, zvýšit např. využitelnost tepla při výrobě.
https://www.cz­.endress.com/en/in­dustry-expertise/power-energy/naklady-na-energie/Stlaceny-vzduch

Beno

Zapomněl jsem dát odkaz.
https://oener­getice.cz/obno­vitelne-zdroje/studie-evropa-by-roku-2050-mohla-mit-100-gw-ve-zdrojich-vyuzivajicich-energii-oceanu

_Bůh_

Koukněte co si Německo staví v severním moři. Za mě jde správným směrem.

Ametyst

Jasně, když je bude zálohovat stabilní česká energetická soustava. Tak pravil Brusel, a z toho se nevyvážeme. Jak řekl jeden profesor: " Právě vyšla vynikající knížka Aleše Valenty Německý rok 1968, o německé mentalitě během dějin, kultuře a vlivu luteránství. Němci jsou šílený národ, stačí se porozhlédnout, co spáchali v nedávných dějinách, myslím od počátku francouzsko-pruské války (1871). Už od té doby jim naprosto chybí zdravý rozum a teď si představte, že mají po 34 letech letech opět stranu Zelených ve vládě. Naprostá katastrofa. Četl jsem, že chystají bodový bonusový systém za správné chování a názory, tak jako Číňané. Za mého mládí jsme to měli u nás, říkalo se tomu kádrový profil."