Sroste rybám dutina ústní, když je chytne sportovní rybář a vypustí zpět do vody?

Pokud ano, tak časem sroste i v případech kdy je ten jejich „ret“ prakticky roztržený, když se třeba ryba chytne dvakrát po sobě v menším časovém úseku a má smůlu, že do stejného místa, které již bylo natrženo?

Odpovědi
Drap

Pokud je ryba chycena, většinou k roztržení nedojde, pouze k propíchnutí. Takováto zranění se rybám hojí velmi rychle