Snědli by jste talíř plný velkých moučných červů, pokud by se prokázalo vědecky a laboratorně, že to prodlužuje život?

Nejlepší odpověď
anonym

Jím to, co mi chutná – a na nějaké „vědecky a laboratorně“ kašlu…
Takže pokud by mi červi zachutnali, proč ne?
😉
Ochutnal jsem už leccos – netrpím předsudky.

Další odpovědi
Drap

Snědl bych je i bez prokazování. Když jsou dobře připravení, tak jsou velice chutní.

quentos

proč ne – červi obecně jsou zdroj proteinů

fcoop

Je to mňamka.

Začal jsem s tím někdy kolem r. 1756 – funguje a chutná to bezchybně.

Praktické poznatky

  • asi nejlevnější a nejrychlejší na přípravu jsou klasičtí mouční červi, kterých litr lehce seženete za 200 Kč a do zoubků vám nelezou ani krovky ani nožičky:-)
  • většinou jsem používal dospělé jedince cvrčků, protože jsou velcí (cca 3cm) a levnější, ale mají oproti střední velikosti jednu nevýhodu – tuhé krovky a nožičky, na které se ale časem dá zvyknout a naučit se grif, aby nezůstávaly mezi zubama.
  • ověřené množství jedinců, které je potřeba:

    na večeři pro dva (např. cvr. po papuánsku) – cca 150 ks

    na párty jako čipsy – cca 50ks

http://entomo­fagie.sweb.cz/re­cepty.htm

terezie.k

Určitě ne:).

NoNamer

To záleží na tom jestli by byli nějakým způsem upečení, usmažení a podobně a nebo syroví. Tepělně upravený bych je asi ochutnala i dobrovolně bez studií :)