Rohlik

Využíváte smluvní ceny v restauracích?

V některých jídelních lístcích si lze všimnout textu, že se jedná o smluvní ceny. Již jste se někdy v takovém případě pokoušeli cenu usmlouvat? Jak jste postupovali a jaký byl výsledek?

Nejlepší odpověď
Drap

Všechny ceny v restauracích jsou smluvní ať už je to uvedeno nebo ne, to stejné je i v obchodech. V tomto případě je to smlouva víceméně jednostranná. Souhlasím s ní jako kupující když si něco vyberu nebo objednám. U nás v obchodech ani restauracích neni zvykem smlouvat a ceny se netvoří s rezervou pro smlouvání. Můžeš to zkusit, ale úspěch si myslím je téměř vyloučen.

Další odpovědi
led

Zmluvné ceny znamená, že buď príjmete ponuku za vopred udanú cenu, alebo nepríjmete. Ak si objednáte jedlo podľa jedálneho lístku s uvedenými cenami uzavreli ste ústnu zmluvu o „dodaní tovaru“ za ponúknutú cenu.

Klaproth

Všechny ceny v restauraci jsou smluvní, státní ceny už několik desetiuletí neplatí. Tím, že si v restauraci objednáš, vyjadřuješ svůj souhlas s navrženou smluvní cenou a dál o ní smlouvat nemůžeš. Pokud se smluvní cenou nesouhlasíš, neobjednávej si.

anonym

Předpokládám, že pokud se pokusíte smlouvat o ceně v české restauraci pošlou vás to zkusit do McDonaldu 🙂 Už tak má většina provozoven existenční problémy ať už z důvodu špatného vedení, kuchaře nebo kvůli předraženému nájmu v dané loíkalitě … rozhodně jim vidina že vám budou vyvařovat pod cenou nebude připadat lákavá.

Emefej

Pleteš si pojmy „smluvní cena“ a „smlouvání“. Smlouvat o ceně je možné PŘED uzavřením obchodu. Objednávkou v restauraci jsi odsouhlasil nabídnutou smluvní cenu a musíš jí zaplatit.