Smí se používat, či prodávat výrobek, který není úředně schválený?

V jednom e-shopu jsem narazil na výrobky z kategorie elektro, kde je v popisu napsáno, že není úředně schváleno. Co to pro mě jako kupujícího znamená? Koupit a používat s problémem, koupit a nepoužívat (to udělá hlupák), raději nekoupit. Něco podobného bych viděl například u homologací autodílů, kde jasně hovoří zákon a bez toho se nesmí používat.

Odpovědi
J_K

Jsou výrobky, jejichž oficiální prodej vyžaduje ‚úřední schválení‘ či homologaci a jsou výrobky, které to nevyžadují. Na př. ‚programové vybavení‘ atd.