Slyšel jsem že supermarkety jako je třeba Lidl(německá firma)neodvádí daně nám ale do německa.Co pak je na tom pravdy?

Údajně odvádí daně Česku jen za zaměstnance ale nikoliv za prodané zboží(výdělek).?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pokud firma podniká na území ČR tak musí odvádět do pokladny ČR i daně. Ale je možné žá má se státem nějaké „bezdaňové“ období a nemusí.

Další odpovědi
Miroslavst

Domnívám se, že vaše tvrzení se nezakládá na pravdě, jelikož společnost Lidl má přiděleno DIČ, z čehož plyne, že i zde odvádí daň z příjmu.
To platí pro daň z příjmu a DPH, co se týče zaměstnanců, tam je to bez debat.