Avatar uživatele
abcd_abcd

SJM již bylo vypořádané, ale nyní po dvou letech bývalá manželka požaduje horské kolo. Jsem povinen jí ho dát?

Rad bych se zeptal. Nase SJM bylo vyporadane jiz pred dvema lety. V dohode tehdy sice bylo uvedeno, ze byvale manzelce pripadne tehdy jeji MTB horke kolo, ale cele 2 roky o nej neprojevila zajem. Bylo a stale je uskladnene v mem sklepe a kdyz bylo potreba, pujcoval si ho syn. Otazka zni, kdyz o nej ma ted po dvou letech zajem, jsem povinen ji ho vydat? Mam za to, ze po urcite dobe veci nalezi tomu, kdo je ma u sebe…
Diky

Zajímavá 0 před 2198 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

V dohodě je, že kolo je její. Pokud nevznikla žádná nová dohoda ohledně kola, tak je kolo stále její.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Ta určitá doba jsou tři roky a vztahuje
se k nevypořádanému SJM.
Podle dohody patří kolo bývalé manželce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orestez

Já schovával její kolo taky asi 2 roky. Není z mého pohledu důvod některé věci, na něž třeba nemá čas, nebo se jí nevejdou do domu vyhazovat nebo jí nevrátit. Mtb kolo uskladněné po 2 roky ve sklepě ponese náklady na servis. Nebude lepší koupit synovi lepší?

před 2198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
abcd_abcd

No jasny, slo mi spise o princip. Ale ok, diky za odpoved :)

před 2198 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

princip ? legrační … „synku rozbili jsme ti rodinu ale teď se budem kvůli správným principům tahat o tvoje kolo a hádat se o něj do krve 🙂“

před 2198 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony