fanynek

Síťová antena se prodává i se zdrojem proudu.Fungovala by i s jiným zdrojem extra koupeným?

Mě to tedy nejde.Když kabely zapojím,kontrolka na zdroji zhasne a nulový signál.Co to?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zdroj napájecího napětí je jedno jaký použijete. Pouze je třeba dodržet napětí a usměrnění proudu ( musí to být zdroj proudu s usměrňovačem !!). Velikost proudu není třeba řešit, proud do zesilovače je minimální, to dokáže každý zdroj. Musí to být ale stejnosměrný proud. Dále je třeba zdroj napájení připojit přes jednosměrnou vyhýbku !! ta se umisťuje v místě připojení napájení na anténní kabel. Většinou bývá ale integrována do zdroje. Je třeba tuto vyhýbku použít. Může být i jiná.
Bez té vyhýbky a ss proudu to fungovat nebude. Vyhýbka zajišťuje aby napájení šlo po kabelu jenom na zesilovač a ne do TV. Pes bude zakopán zde.

Pravděpodoně používáte neusměrněný zdroj a střídavý proud vám jde někde do zkratu. proto se zdroj vypíná. Nemá to se signálem nic společného.

Také je možné vést ss nápájecí napětí zvláštním kabelem až k zesilovači. Pak vyhýbku nepotřebujete, ale je třeba vědět kam ho v zesilovači připojit. Je to ale kabel navíc. Napájení po antenním svodu je elegantnější.

Další odpovědi
casey

Jestli extra zakoupeny zdroj bude mit stejne hodnoty voltu i amper, melo by to fungovat.