Sazenicky ( rajce , paprika ) do skleniku uz ted ?? -iv-

P.S. Kamaradka mi dnes psala , ze ted koupila sklenik , a ze se prijde vecer poradit – a to ja zadny sklenik nemam !!! 🙂Tak mi prosim poradte , at muzu byt alespon jednou za chytrou. 🙂 -iv-

Nejlepší odpověď
tom004

Teď je ta správná doba,ale tady píší chytřejší. 🙂

Zdroj: http://www.nej­zahradnictvi.cz/o­borove-clanky/specifika-pestovani-paprik-venku-a-ve-skleniku/

Další odpovědi
RQLM

babička pěstuje obojí už možná 30 let, tak jen co jsem odposlechl a viděl letos:
papriky jsou náchylnější na teploty, špatně snáší noční mrazíky. Proto, dokud jsou v noci mrazy, by měly být doma za oknem. Do skleníku je teď vhodná doba.
Rajčata nejsou tak náchylná, babička je už má cca 3 týdny venku, ale ne ve skleníku, ale v pařeništi (tj. horší podmínky oproti skleníku; tím chci říct, že rajčata už ve skleníku mohou být měsíc vysazena)
tak hodně zdaru a úrody! 🙂

johana 56

Papriky i rajčata vysazuji do foliáče v dubnu,teď už kvetou.Vpřípadě chladnějšího počasí je přehodím mrazuvzdornou textilií.