Rychlost růstu…

Muže nedostatek spánku spomalovat rust? Je mi 15let jsem kluk a měřím 174cm chtěk bych jětě tak 5–10cm vyrůst… Spím deně tak 6–7h je to málo? kolik bych měl tak spát? Z otcovi strany mají muži kolem 185cm… Z matčiny kolem 175cm.. povahově sem spíš po otci… jakou mám naději na konečnou výšku?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Je ti 15, dyť ještě porosteš! Uvidíš, jak se teďka hezky vytáhneš =)Ideálně je tak 8 hod spánku ± hoďka.

Další odpovědi
chudst

Kluci rostou tak do 20 let. Samozrejme, ze od puberty budete rust pomaleji, ale neco malo tam jeste snad date.

Rust moc neovlivnite, nedelejte si s nim proto tezkou hlavu. Jasne, spete kolem osmi hodin, spravne jezte, sportujte, ale bud porostete nebo neporostete tak jak tak. Nikdy neni receno, kolika cm dosahnete; znam lidi, kteri maji oba rodice velikany a sami jsou mali, nebo naopak – rodice jsou mali a oni jsou o hlavu vyssi, apod. To vam mozna rekne veda, ne my tady na odpovedich. Osobne si myslim, ze byste mohl dosahnout takovych 178–180cm, ale nikde neni receno, ze jste nezdedil geny po mamince a vas rust se nezastavi na 175cm.

Jednoduse: nereste to, nema to cenu resit.