Penapla

Jak postupovat v případě rozvodu, pokud žiji 4 r. v zahraničí, manžel v ČR a já nemám zastoupení a nemohu přiletět atd.?

Jak postupovat v případě rozvodu pokud žiji 4 roky v zahraničí a manžel v Čr a já nemám zastoupení a přiletět nemohu.Manžel se chce rozvést a nechce mi dát nic z prodeje bytu ktery chce po rozvodu prodat,prej nemám nárok,že jsem ho 4 roky neplatila …žili jsme spúolu 25 let a já odcestovala abych vyrovnala pohledávky nabité v manželstí…po třech měsících tam měl muž novou paní ..a tak zatím jsem v zahraničí …Netuším jak se řeší tyto záležitosti na dálku a navíc nemám zastoupení a je opravdu možné že nemám na byt nárok nebo polovinu z prodeje .Děkuji

Původní neotázka
rozvod na dálku a majetkoprávní vyrovnání

Nejlepší odpověď
ivzez

Jestli nemůžete přiletět řešit rozvod osobně,
zajistěte si alespoň právní zastoupení.

Pokud jste byt pořídili ze společných prostředků,
máte samozřejmě nárok na vyrovnání.

Jiná situace by byla v případě, že manžel byt zaplatil z prostředků,
jež patřily pouze jemu (např. z dědictví, dar, …)

Jak vidíte ani na otázku ohledně bytu není jednoduchá odpověď.
Radím nenechávat manželovi „volnou ruku“, sežeňte si právníka.

Prodá-li manžel byt ve Vaší nepřítomnosti aniž byste si sehnala
právní zastoupení, nemusí se Vám později v případě, že máte nárok
na vyrovnání, z něj cokoliv vymoci.
[Soud Vám sice nárok přizná, ale znáte to: „kde nic není“…]

Další odpovědi
Drap

Zajisti si právníka, který tě bude zastupovat.