Lili 12

Rozvádíme se,když s rozvodem souhlasím,domluvíme se na vyrovnání majetku a dětech,mám nárok na vyživovací povinnost

od manžela i po rozvodu?Jsem na ÚP.Nebo je lepší říct u soudu,že se rozvádím,protože manžel pije?Budu mít z toho nějakou výhodu,nebo to radši zamlčet?Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den. Nárok na výživné manželky máte hlavně do doby rozvodu. Zde se dá ošetřit to, že by Vám manžel přestal dávat peníze. Po rozvodu manželství je to trochu jinak. Zde by k Vám bývalý manžel měl vyživovací povinnost jen v případě, že byste neměla vlastní příjem. Soud v tomto případě hodnotí jako krytéria pro vyživovací povinnost, zda jste invalidní, nemáte možnost si práci sehnat ze zdravotních důvodů a podobně.
Pokud Vám mohu doporučit, jak se zachovat u soudu, tak řekněte pravdu. Do rozsudku se dnes opět uvádí, z čí viny se manželství rozvádí. Nikdy nevíte, kdy v budoucnosti se Vám bude hodit, že tato poznámka v rozsudku uvedena bude. Soudce bude alkoholizmus považovat za pádný argument k rozvodu a ušetříte si zbytečné dohadování.