elektrikář

Rozloží se prací prášek v septiku na tolik, aby v kompostu nevadil rostlinám??

Používám na splachování vc vodu z praní. Rozloží se v septilku prací prášek natolik aby v kompostu nevadil rostlinám ???

Nejlepší odpověď
Funna

obecně svým základním obsahem živin nejsou lidské výkaly moc dobré hnojivo (což se např. o koňském říct nedá ani náhodou, ale není lejno, jako lejno)…a v dnešní moderní době, už to vůbec není to co to bývalo dřív…jíme chemicky upravené „sajrajty“, ženy se cpou estrogenem (který se ve vodě koncentruje a opětovně ho pijí muži ve vyčištěné vodě), podstatně jsme zvýšili používání chemikálií v domácnosti…takže tohle „hnojivo“ obsahuje už úplně jiné látky, než když se s v době našich babiček tímhle druhem hnojením začalo…že to rostlinám nějak výrazně prospívá se říct moc nedá…a to nemluvím o možnosti zavléct si na zahradu, kde si třeba hrají děti, nějakou to choroboplodnou bakterii, která v zemi klidně pár let přežije (tohle dokonce řeší zákon, který to přímo zakazuje… (odpadní vody podle zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a zákona č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích a legislativa odpadů „kaly“ podle zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech)…takže když už bys chtěl mermomocí používat svůj odpad jako hnojivo, měl by být kompostovaný…takže „jen“ obsah prášku, tě rozhodně trápit nemusí…

Další odpovědi
cochee

Počkej, tomu nerozumím – ty pak ten septik čerpáš a tou vodou poléváš kompost? Septik je nádrž s odtokem, který ústí buď trativodem do vsaku, anebo je zaústěn do kanalizace. Jelikož odtok je plynulý, určitě ne všechen prací prášek je rozložen, dorozkládává se pak v tom vsaku, respektive v ČOV.

anonym

To se přece nesmí nějak používatí!!! To je teda šok ☹
Doplňuji:
Pardon, ale to už je debata o hov.ě 🙂

Jsemtady

Nevim jestli s tim nedelas nejake dalsi vylomeniny. Famtem ale je ze, my septik vyvazime cca 2× rocne a vodu normalne i ke stromkum apod. Pac to je dobre hnojivo a je v tom i prasek. Takze to asi neva. Pouzivame ale obyc prasek, nevim co a kolik toho tam mas. Oficialne bys asi nemela, mela bys mit cisticku, ale u starych domku to snad nevadi.