Rozdíl užitná a podlahová plocha

Ve smlouvě o smlouvě budoucí o převodu byt. jedn. mám uvedenou užitnou plochu 29,7 m2. Ve smlouvě o převodu byt. jedn. mám uvedenou podlahovou plochu 29 m2. Kolik m2 je ještě v toleranci a kolik můžu požadovat se vypořádat? m2 totiž stojí 50 000,–Kč. Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Podlahová plocha = součet půdorysných ploch všech prostor v bytě, bez ohledu zda je tato plocha zastavěna např. vestavěnými skříněmi nebo jinými na pevno zabudovanými regálovými systémy (je to plocha ´od zdi ke zdi´)

Užitná plocha je pak to, co zbývá po odečtení výše zmiňovaných regálových prvků.

Způsob výpočtu celkové ceny bytu pak musí být nezaměnitelně uveden v kupní smlouvě a je jedno, že se jedná o budoucí kupní smlouvu.