Kiki-M

Rozdíl mezi základními školami: Anglie – Česko

Dělám prezentaci a potřebovala bych znát co nejvíce rozdílů mezi základními školami v Anglii a Česku. Od školního žlutého autobusu až po oslovení Miss a Sir učitelů. Kdo nějaký rozdíl ví, prosím pište!

Odpovědi
anonym

Kiki,zaci chodi od 9h do skoly,ale i odpoledne.Jsou doprovazeny rodicema a ze skoly taktez.Je to tu povinne.Autobusem skolnim jezdi take,ale ze vzdalenejsich mist.Ve skolach maji stravovani podobne nasemu,ale maji na skole i stanky,kde si muzou prikoupit neco na piti ci mlsani.Kazdopadne se vetsina zaku uci ve forme hry.Maji za povinnost skolske osaceni(kroje).Od pate tridy se rozhoduji o svem zamestnani a tim padem od 6tridy se zacinaji studia pro vybranou profesi.Take chodi v krojich,jsou rozlicne podle studia.Skolske uniformy maji pro devcata,jedno­barevne i pestre, slusive,kosile,kra­vata,sako,krat­ka sukenka a podkolenky.Jak se ucitele oslovuji presne nevim,ale zeptat se ti na to muzu.Hodne se tu prezentuje divci tridy a pro chlapce tridy.Tak to je co vim ja.

GangstaHelper

Já jen vím od učitelky angličtiny, že nějaká její kolegyně se odstěhovala do anglie, a školy tam jsou na ještě nižší úrovni než u nás (což jsem nečekal).