ales12

Jaký je rozdíl mezi subdomena.domena.cz a domena.cz/sub­domena?

Jakej je rozdíl (z hlediska vyhledávání, pravidel, lepšího vzhledu atd) mezi těmito dvěma doménami? Jestli si udělat subdoménu jako v prvním příkladě, nebo prostě v doméně udělat složku a tam pokracovat (druhý příklad). Díky

DOPLŇUJI:
Jde mi o to, že mám svůj osobní web/portfolio, jako grafik a chci si udělat blog. Co myslíte, že je pro tuto situaci lepší?

Mít web: www.domena.cz a blog: www.blog.domena.cz
Nebo web www.domena.cz a blog: www.domena.cz/blog

Odpovědi
setapouch

Velky rozdil je napr. v autentizaci. Domeny tretiho radu muzou, ale take nemusi, sdilet autentizacni tiket, podadresare jej sdilet musi.

Doplňuji: není na to žádný předpis nebo pravidlo. Ale řekněme, že mám doménu autoprislusen­stvi.cz. Pak bych jednotlivá prodejní oddělení dal do podadresářů, např. autoprislusen­stvi.cz/voziky nebo autoprislusen­stvi.cz/pneu. A co danou prezentaci pouze doplňuje, to bych dal do domény třetího řádu, např. blog.autopris­lusenstvi.cz nebo poradnu na faq.autoprislu­senstvi.cz.

Zbynas

První varianta
Používá se pro velké oddíly webu, například zpravodajský web bude mít v doméně třetího řádu např. jednotlivá témata.

Druhá varianta
Používá se v současnosti k nahrazení celého názvu souboru, např. domena.cz/index.php se změní na domena.cz/titulka
případně se tak dá dostat do konkrétní složky a nebo i té části webu, ale to není praktické.

Klaproth

Subdoména je jenom ten první příklad, v druhém případě se jedná o adresář. Pro blog bych zvolit první řešení.

setapouch

Jinymi slovy, na domenach tretiho radu mohou byt ruzne aplikace, pricemz uzivatele se musi do kazde autentizovat zvlast. To s podadresari neudelas.