led

Rozdielna cena na regále a v pokladni.

V poslednej dobe sa zvýšil počet rozdielných cien (s tým istým kódom) medzi regálom – pri tovare a systémovou cenou v pokladni, hlavne vo veľkopredajniach obchodných reťazcov. Občas sú také rozdielné ceny aj priamo v regále, keď som sa pýtala na rozdiel medzi výrobkami, zvalili to na omyl zodpovedného pracovníka. Zdôvodňujú to nočnou prácou a množstvom druhou tovaru, čo nepovažujem za môj problém, ale chybnú a nedôslednú prácu pracovníkov predajne.

otázka:
Je obchod povinný predať mi tovar za nižšiu „regálovú“ cenu umiestnenú pri tovare, ak je nižšia než cena v pokladni, ak na nižšej cene trvám?
Doplňuji:
V takomto prípade doporučujem odfotiť cenovku, stáva sa, pokiaľ sa vybavujete na reklamáciach – infopultu, vymenia cenovku a urobia z vás…

Nejlepší odpověď
Drap

Ano,je musí prodat za cenu která je uvedena na vystaveném zboží. Bohužel stává se to dost často. Obvyklé výmluvy, že se jedná o novou dodávku a podobně. Jinak doporučuji nahlásit obchodní inspekci.

Další odpovědi
mosoj

Platí cena na regále, ale viz :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/s-poctivosti-nejdal-dojdes-je-to-pravda#discussion
Doplňuji:

mosoj

Nepatřím k zákazníkům, kteří si nechají všechno líbit. Mnohokrát jsem si vydupal zboží za cenu která byla na regálu a u pokladny jsem platil více. Bohužel takovéto jednání se neobejde bez nějaké té argumentace a nesetkává se to u uspěchaných zákazníků vždy s pochopením.
Jednou se mně stalo, že než jsme to vyřídili tak se objevila na regálu cena kterou účtovali na pokladně ) a za blbce jsem byl já ) proto se nejprve chodím přesvědčit zda jsem se nespletl já.

Zde jsem ovšem doplatil na nejednotnost praxe supermaketů. V některých když chci označit zakoupené zboží tak mi řeknou že to je dobrý pokud mám paragon, na a tady to dobrý nebylo.

Když jsem se o to zajímal více, dozvěděl jsem se ( prostě mě to ani na mysl mepřišlo) že někteří také zákazníci udělají nákup zaplatí ho, nákup si schovají a vrátí se za pokladny ještě jednou pro totéž se stejným paragonem !!!!!!

Jo a jako zbohatlík určitě nepůsobím prostě ani nemohu.

anonym

Tak takových věcí si ani nevšimnu. Nedívám se na kasu při kasírování a ani nekontroluji lístek.

anonym

Zásadně platí deklarovaná cena u vystaveného zboží a vždy je nutno se hlasitě ozvat i pro ostatní šizené zákazníky.
P.S. Ne nadarmo mají německé obchodní řetězce z Čechů prču, že jsme jak ovce, co si nechaj všechno líbit.
Sami přiznávají, že co do kvality a různých fíglů, by si v životě v Německu nedovolili to, co jim tady běžně prochází.
Dokud se nedokážeme hrdě bránit, budeme v Evropě za nesebevědomé blbečky. Konečně by už znovu mělo platit ono baťovské „Náš zákazník, náš pán!“

baghira

Kdo z vás nedělá chyby? Teoreticky by měla platit cena na regále, ale protože pokladní zpravidla nemá technicky jinou možnost než zboží namarkovat tím, co má na kase, tak rozumným řešením je buď zboží odmítnout nebo cenu akceptovat. Podstoupit relativně komplikované jednání kvůli pár korunám se mně opravdu nevyplatí. I čas má svou cenu.

led

ako už v mosojovom odkaze vidno (zabudla som naň)
„pri rozdielnej cene som "drzá“, čakám pri vadnej cene, kým ju neopravia. Medzitým hovorím ľuďom, že je tam zlá cena. Ešte nikto zatiaľ nemal odvahu ma odtiaľ odviesť.
Rozumnou „drzosťou“ a znalosťou svojich práv najďalej zájdeš…aj v obchode."